Na Počúvadlianskom jazere pribudne drevená promenáda

Na Počúvadlianskom jazere pri Banskej Štiavnici vybudujú 352 metrov dlhú a 1,8 metra širokú promenádu. Lávka bude vyrobená z dubového dreva a bude mať tri móla, z ktorých bude možný prístup do vody.

24.05.2019 11:00
debata

Riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Banská Štiavnica Igor Kuhn priblížil, že dôvodom jej výstavby je chýbajúci chodník po východnej strane jazera. Tento problém je citeľný najmä počas veľkých akcií, keď k jazeru chodia mnohé rodiny s deťmi.

„Keďže to je turisticky navštevovaná lokalita a ide tam aj o bezpečnosť, tak sme hľadali riešenie, ako tam urobiť chodník. Občianske združenie Sitnianski rytieri prišlo s myšlienkou položiť tesne na hladinu pri brehu drevenú lávku,“ priblížil Kuhn.

Združenie podľa jeho slov zafinancovalo naprojektovanie drevenej lávky, no finančné prostriedky na samotnú realizáciu organizácia nemala. Situácia sa zmenila po vstupe Rozvojovej agentúry Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) do oblastnej organizácie.

„Zaplatila pomerne vysoký členský príspevok, ktorý bol viazaný na veľké aktivity investičného typu. My sme vybrali tri projekty a predstavenstvo odporučilo zrealizovať tento,“ dodal Kuhn.

Drevenú promenádu vybudujú v dvoch etapách, tú prvú by podľa Kuhna mali stihnúť ešte tento rok. „Máme už všetky povolenia a čakáme jedine na podpis zmluvy o prenájme pozemkov. Teraz sa uskutočňuje verejné obstarávanie,“ dodal s tým, že druhú etapu chcú urobiť budúci rok. Odhadované náklady na jej realizáciu sú 150.000 eur bez DPH.

debata chyba
Viac na túto tému: #banská štiavnica #jazero