V areáli lesnej železnice budú cez víkend hovoriť o včelách

Oravské múzeum Pavla Országha Hviezdoslava pripravuje ďalší ročník Včelárskeho popoludnia, ktoré sa uskutoční v nedeľu 4. augusta v areáli Oravskej lesnej železnice. Program podujatia priblíži históriu včelárstva na Orave.

01.08.2019 13:00
Oravská lesná železnica Foto: ,
Oravská lesná železnica. Ilustračný záber.
debata

Skúsení včelári odpovedia na otázky odbornej aj laickej verejnosti a poradia aj začínajúcim včelárom. Nebude chýbať ochutnávka a predaj medových výrobkov a, samozrejme, dobrá nálada, priblížila riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková.

Podujatie sa uskutoční v areáli stanice Tanečník na Oravskej lesnej železnici v čase od 12.30 h do 16.00 h. Vlaky premávajú podľa štandardného cestovného poriadku.

Oravská lesná železnica je jednou z mála zachovaných úzkorozchodných úvraťových železníc na svete a unikátnou technickou pamiatkou.

Pôvodne slúžila na zvážanie dreva, dnes patrí medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie Oravy.

Vlaky Oravskej lesnej železnice odchádzajú na vyhliadkovú jazdu z údolnej stanice Tanečník. Nachádza sa neďaleko obce Oravská Lesná.

V stanici Tanečník je bezplatné parkovisko a zázemie železnice depo na lokomotívy a vozne, predaj cestovných lístkov, suvenírov, expozícia dokumentujúca život lesnej dráhy, detské ihrisko a voliéra s pávmi.

debata chyba
Viac na túto tému: #Orava #Oravská Lesná #Oravská lesná železnica #včely