Budapeštiansky hotel zinkasoval za 2 noci od klientky 60 000 eur. A začali sa problémy

, 26.09.2019 07:00

Trojhviezdičkový hotel v maďarskej metropole spravil banálnu, no pritom obrovskú chybu - namiesto 60 000 forintov (asi 180 eur) stiahol 22-ročnej návštevníčke Charlotte Smithovej z účtu 60 000 eur.

Vedenie si chybu rýchlo uvedomilo a promptne vrátilo klientke z Veľkej Británie peniaze späť, no jej banka Barclays si stiahla 3400 eur ako transakčný poplatok, napísal portál Insider.com. Smithová totiž mala na účte v prepočte len 400 eur.

Mladá Britka si nič nevšimla, až pokým neprišla domov. V lekárni chcela za tovar zaplatiť kartou 4 libry, no terminál jej platbu zamietol. Okamžite si cez internet banking overila stav účtu a nemohla uveriť vlastným očiam, keď zbadala, že je tisíce libier v mínuse.

Na výpise videla zúčtovanú aj vrátenú platbu z budapeštianskeho hotela, no svietil jej tam tiež nedoplatok za bankové poplatky.

Keď si Smithová uvedomila, čo sa stalo, šla do banky podať žiadosť o vrátenie nespravodlivo stiahnutého poplatku. Peňažná inštitúcia refundáciu však odmietla s odôvodnením, že chyba nenastala na jej strane…

Nasledovali prieťahy a stretnutia s rôznymi bankovými úradníkmi, no príbeh sa skončil dobre a po niekoľkých dňoch sťažností inštitúcia nešťastnej klientke peniaze vrátila.

Mirror.co.uk; Dailymail.co.uk

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Veľká Británia #hotel #Budapešť #banka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku