V Prešovskom kraji vzrástol počet ubytovaných návštevníkov

26.09.2019 15:00

V Prešovskom kraji medziročne vzrástol počet návštevníkov ubytovacích zariadení. Rovnako ho počas júla navštívilo i viac cudzincov. Prešovský kraj je dlhodobo tretím najviac navštevovaným krajom SR, informovala Barbora Čechová z Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska.

„Podľa údajov Štatistického úradu (ŠÚ) SR v prvom polroku 2019 v Prešovskom kraji medziročne vzrástol počet návštevníkov ubytovacích zariadení až o desať percent. Spolu od januára do júna prenocovalo v kraji 481.477 návštev­níkov, priemerná doba pobytu bola tri noci. Počet zahraničných návštevníkov stúpol o osem percent na 130.279 návštev­níkov,“ uviedla Čechová s tým, že podľa predbežných odhadov z jednotlivých regiónov bola letná sezóna úspešná, počty návštevníkov rástli.

„Dáta za prázdninové letné mesiace sú zatiaľ známe len pre mesiac júl 2019. Podľa údajov ŠÚ SR navštívilo v júli 2019 Prešovský kraj 125.250 návštev­níkov ubytovacích zariadení, medziročne ide o rast až 24 percent. Priemerná doba pobytu v júli bola 3,6 noci. Rástli aj počty zahraničných návštevníkov, v júli ich do kraja zavítalo 48.562, čo predstavuje medziročný rast o 14,4 percenta. Cudzinci u nás priemerne prenocovali 3,3 noci,“ doplnila Čechová.

Najviac navštevovaným okresom Prešovského samosprávneho kraja bol v júli Poprad s Vysokými Tatrami, do ktorého zavítalo 80.994 návštevníkov ubytovacích zariadení, čo je o takmer 16.000 viac ako v rovnakom období v roku 2018. Nasledujú okresy Kežmarok, Prešov, Bardejov a Stará Ľubovňa.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Prešovský kraj
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku