Múzeum opäť chystá pre deti vzrušujúcu nočnú hru Strašidlenie

04.11.2019 11:00
Slovenské národné múzeum
Slovenské národné múzeum. Autor: ,

Slovenské národné múzeum – Prírodovedné múzeum aj v tomto roku pripravuje XI. ročník obľúbenej zábavno-vzdelávacej nočnej hry pre deti s názvom Strašidlenie v múzeu, ktorá sa bude konať 14. novembra 2019 o 18.00 v sídelnej budove SNM na Vajanského nábreží 2 v Bratislave.

Múzeum pozýva deti vo veku 7 – 11 rokov, ktoré majú rady prírodu a neboja sa tmy, aby si prišli pomerať vedomosti a zažiť tajomný večer plný zvierat, rastlín, pradávnych zabudnutých tvorov a pravekých ľudských pozostatkov.

Spoločnosť im budú robiť strašidelní sprievodcovia, ktorí deti prevedú cez všetky úlohy a nástrahy v nočnom múzeu.

Do súťaže na účastníkov Strašidlenia stačí poslať vlastnú fotografiu prírody na tému „Farebná jeseň“, do 31. októbra 2019 na adresu: strasidlenie@snm.sk.

Z autorov najfarebnejších a najzaujímavejších fotografií organizátori vyberú účastníkov hry a Strašidlenie môže začať.

Dobrodružná nočná hra bude plná tmy, strašidelných stanovíšť a zaujímavých úloh, ktoré si pre deti pripravili tajuplné múzejné bytosti – babka bylinkárka, strážca miliónového bohatstva z minulosti, mŕtva nevesta, múmia a iní duchovia.

Strašidlá deťom ukážu zákutia múzea, kde by sa ako bežní návštevníci cez deň nedostali. Hra je súťažná, preto budú žiadať od detí aj odpovede na svoje otázky. Účastníkov Strašidlenia nakoniec odmenia atraktívnymi cenami.

#Slovenské národné múzeum
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku