Rozvoj slovensko-ruských samosprávnych vzťahov podporuje Memorandum o spolupráci

22.10.2019 13:39

Turizmus a cestovný ruch je oblasťou, v ktorej by mohlo prísť k dynamickému rozvoju spolupráce medzi slovenskými a ruskými samosprávami, na úrovni miest, obcí i regiónov. Naznačil to predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Branislav Tréger pri príležitosti 3. konferencie partnerských miest a regiónov Slovenskej republiky a Ruskej federácie (RF).

„Obe krajiny majú v oblasti turisticky atraktívnych miest čo ponúknuť, história a kultúrna pestrosť miest a regiónov Ruskej federácie, ktorá umožňuje spoznávať duchovné i kultúrne bohatstvo naprieč storočiami, je veľmi lákavá pre cestovateľov,“ uviedol Tréger.

Ďalší rámec k rozvoju vzájomných vzťahov má umožniť aj podpis Memoranda o spolupráci, ktoré predstavitelia ZMOS-u a Medzinárodnej asociácie partnerských miest Ruskej federácie na konferencii podpísali.

„Memorandum je potvrdením doterajšej spolupráce v oblasti kultúry, športu, vzdelávania, ale aj vytvárania hospodárskych partnerstiev,“ dodal Tréger. Ocenil zároveň, že podobné fóra sú príležitosťou pre lepšie vzájomné spoznávanie sa i rozvíjanie obojstranne prospešných spoluprác.

Podpredseda Medzinárodnej asociácie partnerských miest Ruskej federácie Andrej Kosolapov upozornil, že memorandum predstavuje základný rámec, umožňujúci samosprávam zúčastňovať sa na spoločných projektoch v rámci medzinárodnej spolupráce.

"Je potvrdením toho, že naše mestá, obce i regióny sú pripravené a schopné koordinovať a spájať rôznorodé aktivity, uviedol.

V rámci jednotlivých panelov utorňajšej konferencie vystúpia rečníci, zastupujúci napríklad Slovenskú obchodno-priemyselnú komoru či Oddelenia krajín Európy Ministerstva priemyslu a trhov RF, takisto zástupcovia slovenských oblastných organizácií cestovného ruchu, ale aj Moskovskej regionálnej turistickej agentúry.

O možnostiach rozvoja spolupráce v oblasti vzdelávania a kultúry budú hovoriť predstavitelia slovenských miest Žilina a Považská Bystrica i ruského Krasnojarska.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#turizmus #Rusko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku