V Geoparku Novohrad-Nógrád vďaka projektu skvalitnia turistickú infraštruktúru

Skvalitnenie turistickej infraštruktúry a nové služby v Geoparku Novohrad-Nógrád (GNN) má priniesť nový projekt Geotop, na ktorý zúčastnené strany získali dotáciu z cezhraničného programu Interreg. Vedúcim partnerom je riaditeľstvo maďarského národného parku (NP) Bükk, partnerom na slovenskej strane je mesto Fiľakovo v Lučeneckom okrese.

14.10.2020 10:00
debata

Ako informoval vedúci kancelárie novohradského geoparku Balázs György, schválená dotácia predstavuje sumu bezmála 160.000 eur. Z nich naša strana dostane vyše 20.000 eur, ktorú bude Fiľakovo spolufinancovať piatimi a štát desiatimi percentami, konkretizoval.

Podľa primátora mesta Attilu Agócsa chce týmto projektom Fiľakovo pomôcť mikroregiónu. Rozvoj cestovného ruchu je pre mesto i okolité obce dôležitý. Veríme, že skvalitnenie infraštruktúry a služieb pre turistov pomôžu nielen Fiľakovu, ale i celému okoliu, podotkol.

Vďaka dotácii sa má vystavať aj nová cezhraničná deväťkilometrová turistická trasa, ktorá prepojí GNN s NP Bükk. Obsahovať bude trojjazyčné informačné tabule o okolitých atraktivitách, napríklad opisy jednotlivých obcí a prírodných aj geologických atraktivít, dodal György.

Ako ďalej pokračoval, projekt bude zahŕňať aj ďalšie soft aktivity, akými sú výmena skúseností pedagógov a odborníkov v rámci študijnej cesty, vydanie metodickej príručky či zorganizovanie podnikateľských a odborných seminárov na oboch stranách hranice. Pripravíme tiež publikácie a spoločné mapy, ktoré záujemcom predstavia obidva geoparky, uzavrel.

debata chyba
Viac na túto tému: #Novohrad
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy