Pomôcť turizmu na dolnom Zemplíne majú zábery z vtáčej perspektívy

Vzbudiť záujem verejnosti o región dolného Zemplína je ambíciou práve vznikajúcej fotopublikácie Michalovce a okolie z neba.

23.10.2020 11:00
debata

Letecké snímky predstavujú oblasť ako krajinu jazier, i ako región s bohatým zastúpením kultúrnych a historických pamiatok. Podľa slov Andrey Farkašovej z vydavateľstva CBS sa na vzniku publikácie môže podieľať aj široká verejnosť.

„Zemplínska šírava, pôvodne nazývaná aj ako Vihorlatská nádrž, má povesť najteplejšieho kúta v celej krajine. Nielen svojimi lákavými plážami, ale aj najviac teplými slnečnými a tropickými dňami ponúkala miesto pre oddych miliónom ľudí, ktorí sem cestovali,“ pripomenula Farkašová potenciál regiónu, ktorý bol v druhej polovici 20. storočia jednou z najpopulárnejších turistických destinácií v rámci Slovenska.

„V súčasnosti už tieto davy nanešťastie odišli,“ dodala s tým, že vznikajúca fotopublikácia chce dať oblasti „novú príležitosť, ako sa prezentovať v tom najkrajšom svetle“.

Okrem prírodných zaujímavostí v podobe Vinianskeho jazera, Zemplínskej šíravy, Senianskych rybníkov či Morského oka, publikácia z vtáčej perspektívy predstaví aj Viniansky hrad, kaštieľ Sirmaiovcov v Rakovci nad Ondavou alebo Chrám presvätej trojice v Zalužiciach.

Na publikácii sa môže podieľať aj široká verejnosť. „Budeme vďační za každý podnetný nápad či tip pre tvorbu tejto publikácie,“ uzavrela Farkašová.

debata chyba
Viac na túto tému: #Michalovce #Zemplín #turizmus
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy