Najdlhšia linka sveta je späť a tromfla dokonca sama seba - o 4 kilometre

, 09.11.2020 07:00

Bolo to neuveriteľných 18 hodín vo vzduchu. Najdlhšia pravidelná letecká linka sveta prekonávala 15343,5 kilometrov medzi Singpurom a americkým Newarkom. Prevádzkovali ju aerolínie Singapore Airlines. Avšak od 23. marca nefungovala, bola totiž jednou z prvých leteckých "obetí" pandémie COVID-19.

Teraz je späť, pripravená previezť ďalších pasažierov z Ázie do Ameriky. Po prestávke podľa CNN opäť odštartuje 9. novembra, no s jedným malým rozdielom.

Namiesto Newarku pristane na newyorskom letisku JFK, čo predĺži celkovú vzdialenosť, ktorú cestujúci prekonajú počas jedného letu, na 15347,5 kilometrov.

Lety zo Singapuru do JFK budú trvať 18 hodín a 5 minút, zatiaľ čo lety z JFK do Singapuru budú z dôvodu protivetru trvať 18 hodín a 40 minút.

Predĺžením o 4 kilometre tak prekoná vlastný rekord. Presunom na iné letisko chce dopravca „lepšie vyhovieť požiadavkám pasažierov a nákladu“.

Počet cestujúcich síce klesá, no letecká spoločnosť „predpokladá značný dopyt po preprave nákladu“. Do Singapuru momentálne nemajú povolený vstup turisti, výnimky majú len domáci alebo zamestnanci v špeciálnom režime.

Linka bude lietať trikrát týždenne na lietadle Airbus A350–900 so 187 sedadlami v ekonomickej triede, plus 24 prémiovými ekonomickými miestami a 42 v biznis triede.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#lietadlo #letecká doprava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku