Horehronské cyklodreziny sa vrátia na koľajnice od 1. mája

Uvoľňujúce vládne nariadenia v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu umožnili Oblastnej organizácii cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie znovuotvoriť požičovňu elektrobicyklov a aj horehronských cyklodrezín, informovala OOCR Región Horehronie s tým, že cykloturistom sú k dispozícii značené cyklotrasy v dĺžke viac než 865 kilometrov.

21.04.2021 14:55
debata

Kým požičovňa elektrobicyklov je pre verejnosť otvorená už v týchto dňoch priamo na námestí v Brezne, po novele zákona a dôslednej predsezónnej technickej kontrole sa legendárne cyklodreziny vrátia na koľajnice medzi obcami Hronec a Čierny Balog od 1. mája.

„Sme nesmierne radi, že horehronské cyklodreziny budú už počas jarnej a letnej tohtoročnej sezóny sprístupnené pre našich návštevníkov. Veríme, že nielen ich mimoriadny potenciál, ale i rozprávkové prostredie prírody a vidieku dokáže región Horehronie premeniť na jeden z nosných produktov cestovného ruchu v našej lokalite,“ konštatovala riaditeľka OOCR Región Horehronie Petra Ridzoňová Hlásniková.

Východiskovými stanicami môže byť námestie v Hronci alebo areál Čiernohronskej železnice v Čiernom Balogu. Všetky informácie súvisiace s elektrobicyklami a cyklodrezinami OOCR pravidelne aktualizuje na stránke www.horehronie.sk a sociálnych sieťach.

debata chyba
Viac na túto tému: #Horehronie #dreziny
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy