Španielsko očakáva, že v lete privíta 45 miliónov návštevníkov zo zahraničia

Španielsko očakáva, že počas leta 2021 privíta zhruba 45 miliónov turistov zo zahraničia, uviedlo španielske ministerstvo pre cestovný ruch. Informuje o tom agentúra AFP.

17.05.2021 09:00

Tento počet predstavuje o niečo viac než polovicu turistov, ktorí navštívili krajinu v období pred pandémiou v roku 2019.

„Je to opatrná predpoveď, je však reálne, že môžeme opätovne získať polovicu počtu zahraničných turistov z roku 2019,“ uviedla španielska ministerka pre priemysel, obchod a cestovný ruch Reyes Marotová novinárom.

Krajina je druhou najobľúbenejšou turistickou destináciou na svete po Francúzsku a v roku 2019 podľa oficiálnych údajov zaznamenala 83,5 milióna návštevníkov zo zahraničia.

„Španielsko je pripravené opäť sa otvoriť turistom už veľmi skoro,“ povedala v súvislosti so začiatkom letnej kampane, prioritne zameranej na európskych turistov. Predovšetkým ide o Britov, ktorí už dlho predstavujú najdôležitejší zdroj turistov pre Španielsko. Kampaň je však zameraná aj na Francúzov a Nemcov.

„Vyvíjame nástroje, ktoré umožnia bezpečne cestovať,“ zdôraznila Marotová.

Británia po niekoľkých mesiacoch obmedzení povolí obnovenie cezhraničného cestovania od 17. mája, pripomína AFP.

Španielsko však v súčasnosti nie je zahrnuté na tzv. „zelený zoznam“ bezpečných krajín. Briti vracajúci sa zo Španielska musia absolvovať desaťdňovú domácu izoláciu a dva testy na ochorenie COVID-19.

Španielska ministerka zahraničných vecí Arancha Gonzálesová Layová uviedla, že krajina rokuje s britskými úradmi o niektorých regiónoch ako napríklad Kanárske ostrovy a Valencia, kde je miera infekcie rovnako nízka ako v krajinách na britskom „zelenom zozname“.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Španielsko