Trenčianska elektrická železnica previezla v lete viac ako 11 000 cestujúcich

Počas letnej turistickej sezóny prepravila Trenčianska elektrická železnica (TREŽ) na trati medzi Trenčianskou Teplou a Trenčianskymi Teplicami viac ako 11.000 cestujúcich.

16.10.2021 14:00
debata

Ako informoval riaditeľ neziskovej organizácie TREŽ Dušan Nosál, Trenčianska elektrická železnica sa aj tento rok pasuje s protipandemickými opatreniami a prísnymi pravidlami.

Aj napriek tomu sa jej tematické jazdy i letná prevádzka tešili veľkej obľube u miestnych, ale aj turistov. V poradí siedmu letnú sezónu si nenechalo ujsť 11.251 priaznivcov historickej železnice.

Súčasťou prevádzky TREŽ bolo tento rok aj sprístupnené depo električky, v ktorom je unikátna dopravná expozícia. Pravidelná letná prevádza TREŽ bola oproti minulým rokom trošku pozmenená.

TREŽ upravila svoju prevádzku tak, aby mohla jazdiť aj v prípade postupného zhoršovania epidemiologickej situácie. Jazdy sme predĺžili až na štyri kalendárne mesiace, informoval Nosál.

Unikátny vláčik najazdil len počas letnej sezóny medzi mestom Trenčianske Teplice a obcou Trenčianska Teplá takmer 1800 kilometrov. Vypravených bolo skoro 300 vlakových súprav, expozíciu v depe videlo 3500 návštevníkov. Prevádzku TREŽ dlhodobo finančne podporuje aj Trenčiansky samosprávny kraj.

debata chyba
Viac na túto tému: #Trenčín #trenčianska teplá
Flowers