Trnavský kraj navštívilo v júni viac turistov ako v roku pred pandémiou

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) je prvým medzi regiónmi Slovenska, ktorý v tomto roku dosiahol vyššiu turistickú návštevnosť ako v predpandemickom rekordnom roku 2019. Do hotelov, penziónov a iných ubytovacích zariadení v júni 2023 zavítalo 41.761 návštevníkov, ktorí tam strávili 145.742 nocí. Ide o nárast o 0,78 % návštevníkov a 4,18 % prenocovaní. Informoval o tom odbor komunikácie TTSK na základe údajov Štatistického úradu SR.

01.09.2023 10:00
smolenice, Smolenický zámok Foto: ,
V prostredí Smolenického zámku. Ilustračné foto.
debata

"V roku 2019 sme založili Krajskú organizáciu cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj, ktorá vo veľkej miere svojimi aktivitami prispela, že práve náš kraj je prvým s takýmto výsledkom. Nakopnúť turizmus počas pandémie a aj po jej skončení, a rozvíjať destináciu pomohli projekty ako Výletné vlaky, zážitkové prehliadky Piešťany podľa Wintera, cyklobusy, jarné a jesenné splavy či Lesopotulky. Najväčšou výzvou však bolo ozdravenie a rozlietanie Letiska Piešťany, "uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Súčasne, ako dodal, v rôznych štádiách realizujú úseky Moravskej aj Vážskej cyklomagistrály a partnersky vstúpili do projektov Útulňa Jozefa Maka v Malých Karpatoch, prázdninová kyvadlová doprava Smolenická fčela a výstava diel Alfonsa Muchu v Piešťanoch.

„Zážitkových výletov a iných podujatí, ktoré organizujeme aj v spolupráci s organizáciami v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja, sa len tento rok zúčastnilo vyše 2400 ľudí. Našou úlohou je tiež propagovať Trnavský kraj zážitkov na zahraničných trhoch. Preto sme tento rok nechýbali na veľtrhoch cestovného ruchu v Tel Avive, Dubaji, Rijáde, Budapešti a Prahe,“ dodala riaditeľka KOCR Agáta Mikulová.

debata chyba
Viac na túto tému: #turizmus #Trnavský kraj