Vyhliadková veža na Stebníckej Magure je z dvoch tretín hotová

Výstavba vyhliadkovej veže na vrchu Stebnícka Magura pri Bardejovských Kúpeľoch je v súčasnosti hotová z dvoch tretín. Jej dokončenie plánuje investor Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Šariš - Bardejov počas tretej a štvrtej etapy v lete budúceho roku.

04.11.2023 11:00
debata

„Na dokončenie čaká ešte interiér, schodisko, zábradlie a úprava okolia,“ informoval riaditeľ OOCR Šariš – Bardejov Radomír Jančošek. V októbri na stavbe takzvanej Berzewiczovej veže ukončili prvú a druhú etapu.

Projekt je financovaný z rozpočtu oblastnej organizácie, ktorého väčšiu časť finančne podporilo Ministerstvo dopravy (MD) SR. Na dokončenie stále chýba časť financií, preto OOCR v septembri vyhlásila verejnú zbierku. „Vyzbieraná suma nebude stačiť na dokončenie, preto rátame pri štvrtej etape s kofinancovaním z prostriedkov MD SR,“ uviedol Jančošek s tým, že zbierka stále beží.

Vyhliadkovú vežu na Stebníckej Magure realizujú od jari tohto roka v blízkosti vysielača na hlavnej turistickej magistrále – Ceste hrdinov SNP. Po dokončení sa bude podobať na tzv. Berzewiczovú vežu z roku 1905, ktorá stála neďaleko a bola zničená v čase prvej svetovej vojny v roku 1918.

Veža má železobetónovú konštrukciu a kovové schodisko. jej celková výška bude 29,6 metra, vo výške 20 metrov nad terénom je vyhliadková plošina. Náklady by mali dosiahnuť približne 250.000 eur.

debata chyba
Viac na túto tému: #bardejovské kúpele #vyhliadková veža