OOCR Záhorie a Kopanice sa spojili do jednej organizácie

Do Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie a Kopanice spojili svoje sily a kapacity dve susediace organizácie, venujúce sa propagácii daných regiónov. Predsedom sa stal primátor Holíča Zdenko Čambal. Informovala o tom OOCR Záhorie na svojom webe.

06.03.2024 15:00
debata

„Vznik spoločnej OOCR predstavuje prirodzené spojenie dvoch geograficky a kultúrne prepojených regiónov. Cesta k spolupráci sa začala v roku 2021, keď sa členom OOCR Záhorie stalo mesto Brezová pod Bradlom. Minulý rok prejavili záujem o spoluprácu aj mesto Myjava a obce Chvojnica, Podkylava a Vrbovce,“ uvádza.

„Záhorie a Kopanice spája mnoho spoločného. V niektorých prihraničných obciach sa ani miestni obyvatelia nevedia zhodnúť, ku ktorému regiónu patria. Bolo teda prirodzené, že sme sa rozhodli spojiť sily a spoločne pracovať na zlepšení cestovného ruchu,“ uviedol Čambal.

Región Kopaníc je podľa primátora Myjavy Ľubomíra Halabrína známy svojimi prírodnými scenériami, ktoré sú vyhľadávanými pešími i cykloturistami.

„Čoraz častejšie tu stretneme aj jazdcov na koňoch. V gastronómii máme špeciality, ktoré nám môžu závidieť široko-ďaleko, či už sú to kapustníky, tradičné slivkové jedlá alebo zabíjačkové špeciality. A nesmieme zabudnúť na našu slivovicu, ktorá vhodne doplní ponuku kvalitných vín zo Záhoria,“ propagoval primátor región Kopaníc.

debata chyba
Viac na túto tému: #Záhorie #Holič #kopanice