Kam ujsť pred 3. svetovou vojnou? Tu je 12 krajín, kde prežijete

Je zrejmé, že ani dva desivé konflikty, ktoré zasiahli mnoho krajín a zničili milióny ľudských životov, nestačili, aby sa ľudia poučili. Mier na svete je neistý a niektorí analytici si myslia, že stojíme na prahu ďalšej svetovej vojny, vzhľadom na vyspelosť zbraní tej najstrašnejšej.

19.04.2024 06:00
debata (59)
Veliteľ síl NATO: Nad Európou sa sťahujú temné mraky, ale Slovensko spravilo vstupom do aliancie úžasné rozhodnutie
Video
Pred 20 rokmi, 29. marca 2004, vstúpilo Slovensko do Severoatlantickej aliancie. Výročie zhodnotil počas svojej návštevy aj hlavný veliteľ spojeneckých síl v Európe (SACEUR) americký generál Christopher Cavoli. / Zdroj: TV Pravda, Foto: Veľvyslanectvo USA na Slovensku

Na planéte je len niekoľko krajín, ktoré si buď strážia svoju neutralitu, alebo sa na svoje šťastie nachádzajú dostatočne ďaleko od miest, kde bude potenciálne zúriť vojna.

Kde sú najbezpečnejšie krajiny na Zemi, ak sa začne tretia svetová vojna? Daily Mail priniesol zoznam miest, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou prežijú masový konflikt nedotknuté.

apokalypsa, občianska vojna, nepokoje, klimatické zmeny, globálne otepľovanie Čítajte viac Tri katastrofy zabijú do 25 rokov najviac ľudí. Pomaly sa blížia aj k nám

Nedávny nárast globálnej nestability viedol k špekuláciám, že tretia svetová vojna by mohla byť na obzore. Po prvom priamom vojenskom útoku Iránu na Izrael od roku 1979, pri ktorom odpálil vyše 100 balistických rakiet, sa zvýšili obavy zo širšieho konfliktu na Blízkom východe alebo dokonca celosvetovo.

Pri útoku bojové lietadlá USA a RAF zostrelili iránske bezpilotné lietadlá na hraniciach medzi Irakom a Sýriou, rakety boli údajne vypálené z Iránu, Iraku, Sýrie, Libanonu a Jemenu a všetky naraz sa pokúšali prevalcovať izraelskú obranu.

Ľudia, znepokojení vyhliadkou na ďalšiu celosvetovú vojnu, chcú vedieť, kde by boli v najväčšom bezpečí.

Ktoré krajiny sú teda najbezpečnejšie, ak dôjde k tretej svetovej vojne?

Island

Island je neustále na vrchole globálneho mierového indexu, čím si vyslúžil povesť jednej z najmierumilov­nejších krajín na svete.

Okrem toho, že Island je mimoriadne izolovaný, nebude sa musieť trápiť tým, že by sa spoliehal na zdroje iných krajín, a to vďaka prítomnosti zásob sladkej vody, morských zdrojov a obnoviteľných zdrojov energie.

Reykjavík, Island
Video
Zdroj: Pixabay.com
Modrá bola v obývačkách obľúbená.
Statok Glaumbaer.
+12Z trávových trsov vytvorili vzor rybej kosti.

Švajčiarsko

Švajčiarsko je krajinou, ktorá je dlhodobo známa svojou politickou neutralitou.

Krajina takmer 200 rokov nemení svoj pevný postoj v záležitostiach týkajúcich sa medzinárodnej politiky a je dobre chránená svojím horským terénom, vnútrozemskou geografiou a početnými jadrovými krytmi.

Andermatt, Švajčiarsko, Alpy, dedina, cestovanie, dovolenka, hory, horská dedina Čítajte viac My nie sme Švajčiarsko, pán Biden! Notorický omyl turistov unavil "podobnú" krajinu, spúšťa výsmešnú kampaň

© Autorské práva vyhradené

59 debata chyba
Viac na túto tému: #Svetová vojna