Dobrodruh Jozef Terem: Kanibalov už v Západnej Papui nestretnete, len nejaký starček v mladosti ochutnal...

"Stačí len vyraziť" je nevšedný podcast o zážitkoch dobrodruha Jozefa Terema vo voľných rozhovoroch s Blažejom Černákom. Pravda vám prináša výber tých najzaujímavejších častí.

03.09.2023 06:00
debata
Papua a miestna osada s obyvateľmi. Foto: archív Jozefa Terema
NEPOUZ, Jozef Terem, Papua a miestna osada a obyvatelia Papua a miestna osada s obyvateľmi.

Jozef Terem je známy celoživotný dobrodruh a je jedným z mála stále aktívnych cestovateľov na plný úväzok, ktorý putuje po ďalekom či blízkom svete už viac ako 30 rokov. Počas tejto doby precestoval desiatky krajín. Dobre sa však cíti nielen v odľahlých exotických končinách, ale aj v našich lesoch, dolinách, či na Kamzíku v rodnej Bratislave.

V tomto dieli budete počuť historku o tom ako jeden Papuánec videl prvý krát belocha a povedal si, že by skúsil biele mäso a chcel ho streliť šípom.

Dozviete sa, že do lietadla sa musíte tlačiť, inak vás nezoberú, aj keď máte letenku. A že na „sprievodcov“ si musíte dať veľký pozor, lebo aj keď sa s vami dohodnú, o pol hodinu to už nemusí platiť.

Zistíte, že v džungli počuť zvláštne zvuky vtákov, no nakoniec zistíte, že to sa dorozumievajú domorodci.

Jozef Terem priblíži aj život Papuáncov, ktorí žijú vo veľmi ťažkých podmienkach, v chatrčiach na svahoch, ale napriek tomu sú viac šťastní ako my. Zaujímavosťou je, že chodia bosí a dlho boli odolní voči chorobám.

Podcast si môžete vypočuť aj cez obľúbené aplikácie.
Jozef Terem, Venezuela, NEPOUZIVAT Dávame do pozornosti Stačí len vyraziť: Vypočujte si ďalšie podcasty cestovateľa Jozefa Terema

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #cestovanie #cestovateľ #Papua Nová Guinea #dobrodruh #Stačí len vyraziť #Jozef Terem