Do Ľadového dómu na Hrebienku môžete zavítať aj počas Veľkej noci

Tatranský ľadový dóm na Hrebienku vo Vysokých Tatrách láme naďalej rekordy. „Naozaj nás teší, že návštevnosť počas tejto sezóny je veľmi vysoká, blížime sa k cieľu, ktorý sme si dali, a tým je 200-tisíc návštevníkov,“ informovala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Lenka Maťašovská.

19.03.2016 14:00
Tatranský ľadový dóm, Hrebienok, ľadový chrám,... Foto: ,
Tatranský ľadový dóm, unikátny ľadový chrám na Hrebienku.
debata

Aj napriek slabšej zime a vyšším teplotám je podľa jej slov dóm vďaka chladiacemu systému stále vo vynikajúcom stave. Otvorený bude aj počas Veľkej noci.

Podľa Maťašovskej je o ľadový chrám, ktorý bol otvorený koncom novembra minulého roka, zo strany návštevníkov Vysokých Tatier veľký záujem. Pred jeho vchodom sa často vytvárajú rady, keďže pri vyšších teplotách púšťajú návštevníkov do vnútra len v menších skupinkách.

Hoci stavba z takmer 70 ton ľadu ostala neporušená, ľadové sochy, ktoré boli v jej okolí vybudované počas podujatia Tatry Ice Master, neoficiálnych majstrovstiev sveta v stavaní ľadových sôch v posledných januárových dňoch, už zmizli.

„Bolo veľmi teplo, sochy tak nevydržali veľmi dlho, roztopili sa a do dvoch týždňov zmizli,“ dodala Maťašovská.

Tento rok stihli Tatranci v chráme z ľadu zrealizovať zatiaľ štyri svadby a jedny oficiálne zásnuby, ďalšia svadba ich čaká koncom tohto týždňa. Naďalej v ňom pokračujú aj nedeľné hudobné vystúpenia o 16:00.

Najbližšie sa predstaví Vyhodňarske trio s veselými pesničkami z východosloven­ského regiónu, o týždeň neskôr zase zoskupenie Romantic Piano, ktoré predvedie populárne evergreeny. Posledný koncert je predbežne naplánovaný na 3. apríla.

Tatranský ľadový dóm by mal privítať návštevníkov aj počas Veľkej noci. „Tí , ktorí prídu do Tatier vítať sviatky jari, môžu navštíviť aj Tatranský dóm, pripravený bude aj koncert,“ pripomenula Maťašovská.

Do kedy bude dóm počas tejto sezóny otvorený, zatiaľ nevie, všetko bude závisieť od počasia. Ľadová atrakcia je aktuálne otvorená denne od 8:30 do 16:30, záujemcovia sa k nej môžu dostať zo Starého Smokovca pozemnou lanovkou i pešo.

„Niektorí sa sem prichádzajú prejsť, vyberú sa k dómu, kde sa odfotia, iní sa vyberú aj ďalej na niektorú z chát, či už na Rainerovu, Bilíkovú alebo Zamkovského chatu,“ uzavrela výkonná riaditeľka miestnej OOCR.

debata chyba
Viac na túto tému: #rekordy #Tatranský ľadový dóm #Hrebienok #návštevnosť