Preteky na saniach prilákali množstvo Liptákov

27.01.2018 18:42
Hannover, západ slnka, sane, silueta
Ilustračné foto. Autor: ,

Tradičná zimná sánkovačka spojená s možnosťou zasúťažiť si prilákala do obce Liptovská Lúžna v okrese Ružomberok v sobotu na poludnie takmer 200 návštevníkov. Trať v dĺžke 2,7 kilometra si vyskúšalo približne 70 súťažiacich v ôsmich kategóriách, pretekať mohol každý, kto si priniesol vlastné sane.

Táto myšlienka členov Klubu slovenských turistov z Liptovskej Lúžnej vznikla na Donovaloch počas svetového pohára konských záprahov. Chceli sme urobiť podujatie pre širokú verejnosť a sane sa obyčajne nájdu v každej rodine, je jedno či drevené, alebo železné, priblížil jeden z organizátorov podujatia a predseda Klubu slovenských turistov z Liptovskej Lúžnej Štefan Črep.

Podujatie sa uskutočnilo po 11. raz a za ten čas si ho obľúbilo aj množstvo ľudí z okolitých obcí, ktorí si tu radi prídu zasúťažiť. Trať je v zime neudržiavaná cesta, ktorá je za obcou a smeruje do Partizánskej Ľupče. Pred pretekmi ju musíme pripraviť a odhrnúť sneh, aby sa po nej dalo jazdiť, vysvetlil Črep.

Obyvateľka Liptovskej Lúžnej Denisa Veselovská navštevuje podujatie takmer každý rok. Je tu skvelá atmosféra, zábava, sánkovanie, dlhá trasa i ten čajík s rumom. Je to pre mňa už taká tradícia, povedala.

Víťazi v jednotlivých súťažných kategóriách získali pohár, diplom, medailu aj vecné ceny.

#sane
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk