Chodník korunami stromov navštívilo počas prvého roku vyše 350 000 ľudí

Chodník korunami stromov v Bachledovej doline otvorili presne pred rokom a za ten čas sa stal jednou z najväčších atrakcií v regióne. Záujem návštevníkov o túto prírodnú atrakciu všetkých milo prekvapil.

01.10.2018 11:30
debata

Prechádzka v korunách s nádhernými výhľadmi na okolitú krajinu si získala srdcia mnohých turistov. Za prvý rok prevádzky si Tatry z korún stromov prišlo pozrieť vyše 350.000 návštev­níkov zo Slovenska i zahraničia, uviedla marketingová manažérka strediska v Bachledovej doline Martina Múdra.

Chodník si podľa nej obľúbili rodiny s deťmi, ale aj seniori, či skupiny mladých ľudí. Stal sa tiež akousi učebňou priamo v prírode pre školy i škôlky. Atrakcia je otvorená počas celého roka a meniacou sa prírodnou scenériou ponúka vždy iné pohľady. Najviac návštevníkov tu však zavíta počas letných prázdnin.

Od jari tohto roku je prechádzka v korunách prístupná len pešou túrou, keďže v stredisku momentálne stavajú novú kabínkovú lanovku. Potreba výmeny starej dráhy, ktorá slúžila viac ako 30 rokov, vzišla práve zo zvýšeného záujmu o stredisko zo strany peších turistov.

Práve otvorením novej kabínky, ktoré je plánované na zimu tohto roku, sa z Chodníka korunami stromov stane jedna z mála plne bezbariérových atrakcií v prírode. Chodník bude zároveň dostupný aj pre rodiny s deťmi a kočíkmi, vozíčkarom bude prispôsobená aj nová panoramatická reštaurácia, upozornila Múdra.

Prvý chodník korunami stromov vznikol v roku 2009 v Bavorskom lese. O krátky čas sa stal veľmi populárnou turistickou atrakciou. Záujem oň bol veľký, investor sa preto rozhodol budovať na tých najzaujímavejších miestach Európy ďalšie chodníky.

Všetky stoja na štyroch základných princípoch, a to umožniť pobyt v lese aj ľuďom, ktorí by sa doň inak nedostali, keďže všetky chodníky sú bezbariérové.

Zároveň majú poskytnúť iný pohľad na les z vtáčej perspektívy, prebudiť v ľuďoch lásku k prírode, vzdelávať ich o živote v lese a jeho ochrane a ponúknuť prírodnú zábavu pre všetky vekové kategórie, ozrejmila Múdra a dodala, že Chodník korunami stromov v Bachledovej doline je v poradí 7. projektom spoločnosti Erlebnis Akademie AG. Štyri podobné chodníky existujú doteraz v Nemecku, dva v Čechách a jeden v Rakúsku.

debata chyba
Viac na túto tému: #chodník korunami stromov