Rakúsko varuje pred bozkávaním kráv na pasienkoch: Ide o život!

, 29.05.2019 07:00

Rakúska vláda vydala varovanie pred novou výzvou, ktorá sa začala šíriť internetom. Blízky kontakt s veľkými zvieratami pasúcimi sa na lúkach označila za nebezpečný a obťažujúci.

Švajčiarska aplikácia s názvom Castl spustila internetovú „výzvu“ #KuhKussChallenge (bozkávanie kráv) a svojich užívateľov vo Švajčiarsku a ďalších nemecky hovoriacich krajinách povzbudzuje, aby pobozkali zviera „s jazykom alebo aj bez“, a tak získali peniaze pre charitu.

Pastviny a lúky nie sú podľa rakúskej ministerky poľnohospodárstva zoologická záhrada, kde sa môžu hladkať zvieratká.

Naopak, podobné pokusy turistov by mohli mať vážne následky, keďže kravy, ktoré sa cítia v ohrození alebo bránia svoje teľatá, dokážu agresívne zaútočiť.

Zladenie aktivít a záujmov turistov a chovateľov dobytka na horských lúkach Rakúska je dlhodobo citlivou témou. Obe skupiny sú totiž kľúčovými piliermi hospodárstva regiónu.

Len začiatkom tohto roka vyvolal v tirolskom regióne rozruch rozsudok, ktorý nariadil poľnohospodárovi, ktorého kravy udupali turistku, aby zaplatil vdovcovi po tragicky zosnulej odškodné 490 000 eur.

Žena napriek zákazom vzala na pastviny svojho psa, ktorý sa dostal do konfliktu s dobytku a nešťastná majiteľka sa ocitla uprostred „zvieracích vášní“.

Tamojšia vláda sa usiluje takýmto udalostiam zabrániť vydaním kódexu správania turistov. V ňom odporúča vyhnúť sa za každých okolností stádam kráv, obzvlášť, ak majú pri sebe mladé.

Timesofmalta.com; Today.rtl.lu

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Rakúsko #kravy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku