Ako bude vyzerať sezóna vo Vysokých Tatrách? Chystajú aj virtuálne preteky

Vysoké Tatry sa pripravujú na letnú sezónu. Predbežne boli na toto obdobie všetky hudobné a športové podujatia zrušené či termíny posunuté na neurčito, ale niektoré z nich sa realizovať budú. Príkladom sú virtuálne preteky.

19.05.2020 10:00
rekreácia, Štrbské pleso, Vysoké Tatry, Foto:
Na snímke je pohľad na Vysoké Tatry zo Štrbského plesa.
debata

Všetci nadšenci behu, ktorí sa nemohli zúčastniť na hromadných pretekoch, sa prihlásia na individuálne preteky.

V aplikácii si vyberú značenú bežeckú trať, za ktorú po prejdení trasy získajú medailu a súťažia aj o ceny, informovala výkonná riaditeľka tamojšej oblastnej organizácie cestovného ruchu Lucia Blašková s tým, že v auguste plánujú aj bežecké podujatie City Trail.

Mesto Vysoké Tatry okrem toho chystá aj sériu podujatí Dni mesta Vysoké Tatry ako kombináciu športového a kultúrneho vyžitia. Počas letnej sezóny bude premávať električka Kométa a historické električky, ktoré prinesú retro atmosféru a netradičný zážitok turistom v rámci jázd plánovaných na víkendy. Sprevádzať tieto jazdy bude i živá dobová hudba, priblížila riaditeľka.

Ďalej uvádza, že v popradskom termálnom akvaparku sa začínajú pripravovať na sezónu. V súčasnosti tam prebieha čistenie bazénov a údržba celého areálu a technológií.

V akvaparku je momentálne zriadené aj odberové miesto pre testovanie na ochorenie COVID-19 a onedlho spúšťajú aj rýchlotesty.

To je dobrá správa pre turistov z iných krajín, pokiaľ budú potrebovať potvrdenie o zdravotnom stave s výsledkom do 24 až 48 hodín. Testy sú aj pre samoplatcov, dopĺňa Blašková.

Hotelieri a ubytovatelia zatiaľ pripravujú svoje ubytovacie kapacity podľa nových pravidiel, ktoré súčasná situácia priniesla. Podľa Blaškovej plánujú nadštandardné hygienické opatrenia, ako sú dezinfekčné brány či dezinfekčné prostriedky a bezkontaktné ubytovanie na recepcii.

Zamestnanci budú vybavení rúškami a rukavicami, v priestoroch hotelov i informačných centier budú germicídne žiariče či ozónové filtre, ktoré sa môžu využívať aj na dezinfekciu hotelových izieb.

Počas pobytu budú môcť hostia konzumovať jedlá a nápoje v hotelových izbách alebo na vonkajšej letnej terase s dodržaním odstupov. Ďalšie opatrenia a pravidlá sa budú prijímať v súlade s nariadeniami zodpovedných inštitúcií, vysvetľuje riaditeľka.

Niektoré tatranské chaty sú aj v tomto období otvorené v režime okienkového predaja, preto podporiť prevádzkovateľov chát a zabezpečiť si občerstvenie na svojich cestách môžu ľudia aj v tomto čase. Zoznam otvorených prevádzok však riaditeľka odporúča vopred preveriť. Otvorená je už aj Belianska jaskyňa.

Vo Vysokých Tatrách platia rovnaké nariadenia, ako sú určené celoplošne. Na čo zvlášť vyzývame turistov, je zodpovednosť pri vysokohorskej turistike, určite dbať na to, aby si zabezpečili vysokohorské poistenie a nevystavovať sa zbytočným rizikám.

Nosenie rúšok na verejných priestranstvách je samozrejmosťou, ale ak sa návštevníci po dlhom čase chcú nadýchnuť čerstvého vzduchu, Tatry sú na to jedinečná príležitosť, dodáva Blašková.

debata chyba
Viac na túto tému: #Vysoké Tatry #letná sezóna #koronavírus #Covid-19
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy