Na Kojšovskú hoľu premáva Skibus

Na Kojšovskú hoľu začal premávať Skibus, vypravovať ho budú pravidelne počas víkendových a prázdninových dní, informovala krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT).

30.01.2022 06:00
debata
lyžovačka, lyže, zima, svah, prilba, lyžovanie Čítajte viac Na týchto svahoch to rozbalili celebrity: Madonna zamierila do Európy

„Skibus ide každú sobotu, nedeľu a počas prázdnin – či už jarných, alebo teraz polročných. Ľudia odchádzajú z parkoviska dole v obci Zlatá Idka, vyvezú sa na Chatu Erika a môžu absolvovať zimné zážitky. Skibus odchádza v hodinovom intervale, o 7.30, 8.30, 9.30, 10.30 a 11.30 h. Posledný sa z Chaty Erika vracia naspäť o 14.00 h,“ povedala výkonná riaditeľka KRT Lenka Vargová Jurková.

Prvý Skibus s prepravnou kapacitou 18 osôb na Kojšovskú hoľu vypravili minulú sobotu (22. 1.). Podľa predsedu Košického samosprávneho kraja Rastislava Trnku má premávať do konca marca.

Kojšovská hoľa je od Košíc vzdialená 30 kilometrov a u návštevníkov je čoraz obľúbenejšia, záujmu sa teší aj v aktuálnom zimnom období. Okrem možnosti nenáročnej zimnej turistiky a sánkovania ponúka aj upravované bežkárske trate.

„V prípade priaznivých snehových podmienok bežkárske trate pravidelne upravujeme a návštevníci tak majú možnosť zvoliť si na základe svojich preferencií a fyzických zdatností niektorý z troch certifikovaných okruhov v dĺžke dva, tri alebo päť kilometrov,“ spresnila aktívna bežkárka a dobrovoľníčka z Kojšovka bežkárske trate Radka Kovaľ Mazáková.

Cestujúci si môžu lístok na Skibus zakúpiť na konkrétny čas online, v regionálnom informačnom bode na Hlavnej ulici alebo osobne u sprievodcu Skibusu. Jeho súčasťou je aj prívesný vozík, ktorý slúži na bezpečné umiestnenie lyží a saní. Bližšie informácie sú zverejnené na webovej stránke vylety.kosice­region.com.

debata chyba
Viac na túto tému: #autobus #lyžovanie
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy