Na Skalke pri Kremnici sa začala zimná sezóna bežeckého lyžovania

Na Skalke pri Kremnici odštartovala zimná sezóna bežeckého lyžovania. Na hrebeni Kremnických vrchov napadlo takmer 20 centimetrov snehu, upravených tak bolo prvých približne sedem kilometrov tratí na bežkovanie.

09.12.2022 08:00
debata

„Upravený je štadión, inline okruh až po Bystrické sedlo. Dnes sme začali upravovať aj horný štvorkilometrový okruh, do zajtra by mal byť v dobrom stave,“ priblížil Roman Béreš, ktorý sa stará o úpravu tratí na Skalke.

Ako uviedla riaditeľka Kultúrneho a informačného centra mesta Kremnica Zuzana Tileschová, trate na bežecké lyžovanie na Skalke a v jej okolí sú na zimnú sezónu veľmi dobre pripravené. „Trasy sa pripravovali už počas leta a aj počas jesene. Pokosené boli všetky štandardné bežecké trate, celý južný okruh aj značná časť severného okruhu,“ priblížila Tileschová.

Počas zimných mesiacov bude na Skalke pre návštevníkov opäť dostupné aj večerné bežkovanie. Osvetlením je vybavená inline dráha s dĺžkou približne 1,5 kilometra aj bežecký okruh na Štadióne Rudolfa Čilíka s dĺžkou 400 metrov.

Skalka a jej širšie okolie ponúka návštevníkom približne 100 kilometrov lyžiarskych bežeckých tratí rôznej náročnosti. O ich úpravu sa starajú samosprávy Kremnice a Banskej Bystrice spoločne s dobrovoľníkmi. Úpravu tratí finančne podporuje aj Banskobystrický samosprávny kraj.

Maroko, Atlas, sneh Čítajte viac Zima v Maroku: Dedinu v africkom Atlase zasypal sneh, pozrite sa, ako to zvláda Čočík, Čítajte viac Filmy vs. realita: Borci v županoch? Ako to v skutočnosti vyzerá v šaolinskom kláštore
debata chyba
Viac na túto tému: #bežkovanie