Návštevníci Liptova chceli na Silvestra bývať najmä pri zjazdovkách, Ukrajinci chýbajú

Obsadenosť ubytovacích zariadení v blízkosti lyžiarskych svahov na Liptove bola počas uplynulého Silvestra porovnateľná s obdobím pred pandémiou, uviedla Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov.

05.01.2023 09:00
debata

„Na návštevníkoch, dovolenkároch ešte cítiť opatrnosť, nie všetci totiž absolvovali silvestrovské programy. Evidujeme v podstate takmer stopercentný výpadok ukrajinskej a ruskej klientely, ktorú nahradili najmä Poliaci, hostia z Pobaltia a návštevníci z Maďarska,“ priblížila Šarafínová.

Dodala, že o lyžovačku počas silvestrovských pobytov bol tiež záujem. V regióne však zaznamenali nižší dopyt po doplnkových službách, čo podľa slov Šarafínovej pociťujú aj prevádzkovatelia gastronomických prevádzok.

„Nebyť vojny, asi by sme v týchto a najbližších dňoch mali najmä hostí z Ukrajiny, ktorí tu zvykli oslavovať v našich horách nový rok. Ich výpadok cítiť, takže výber ubytovacích kapacít je dostatočný. Zároveň aj na svahoch je teraz menej lyžiarov, a preto sa oplatí využiť toto obdobie a ísť s prázdninujúcimi deťmi na hory,“ podotkla Šarafínová.

debata chyba
Viac na túto tému: #Silvester #Liptov