TMR sa v Saudskej Arábii stretli s princeznou, chcú tam prevádzkovať horské strediská

Spoločnosť Tatry mountain resorts (TMR) rokuje o možnosti spolupráce pri rozvoji turizmu v Saudskoarabskom kráľovstve. Predseda Predstavenstva TMR Igor Rattaj informoval, že sa uchádzajú o pozíciu poradcu pri budovaní a prevádzkovateľa horského strediska.

10.02.2023 09:00
debata

Zástupcovia spoločnosti sa v Rijáde stretli s princeznou Fahdou al Saud, členkou kráľovskej rodiny, ktorá je zodpovedná za vybudovanie a rozvoj turizmu v horskej oblasti Sudah.

Lomnické sedlo, Vysoké Tatry Čítajte viac Najvyššie položenú zjazdovku na Slovensku už otvorili. Nie je však pre všetkých

„Príležitosťou pre nás je vízia rozvoja turizmu hlavne v horských oblastiach do roku 2030, dokedy sa chce Saudská Arábia po vzore Dubaja a okolitých štátov stať rovnako atraktívnou destináciou. My ako TMR ašpirujeme na pozíciu poradcu a prevádzkovateľa pri budovaní horského strediska,“ uviedol Rattaj, podľa ktorého majú v porovnaní s niektorými inými záujemcami výhodu reálnych skúseností so stavbou aj prevádzkou stredísk.

Rattaj dodal, že v prípade, ak sa ich koncept bude páčiť, sú pripravení aj na vstup saudskoarabského investora, resp. vytvorenie spoločného podniku, čo bolo tiež predmetom rokovaní. „Rovnako im chceme pomôcť aj s vybudovaním a trénovaním lyžiarskej reprezentácie,“ priblížil.

Jasná Nízke Tatry Lyžovanie Stredisko Svah Zasnežovanie Z Čítajte viac Nová lanovka v Jasnej už odviezla prvých lyžiarov: Takto vyzerá Peking, olympiáda Čítajte viac Hostili olympiádu, dnes sú z nich desivé ruiny. Takto skončili niektoré športoviská
debata chyba
Viac na túto tému: #TMR #Saudská Arábia