Informačné centrum na Podlesku bude otvorené aj počas septembra

Informačné centrum (IC) Správy Národného parku (NP) Slovenský raj v turistickom stredisku Podlesok zaznamenalo počas letnej sezóny 2023 výrazný nárast návštevnosti. Z tohto dôvodu bude pre turistov mimoriadne otvorené aj počas celého mesiaca september. Informovala o tom Správa NP na svojej stránke s tým, že služby budú návštevníkom pracovníci centra poskytovať každý deň od 7.30 h do 15.00 h.

10.09.2023 14:00
Slovenský raj Foto:
Slovenský raj
debata

„Počas mesiacov júl a august navštívilo IC na Podlesku približne 8800 turistov. Oproti minuloročnému letu je to nárast o takmer 20 percent,“ uvádza Správa NP.

Najviac turistov bolo poľskej národnosti, ktorí tvorili 30 až 40 percent klientely, po nich nasledovali Česi, domáci návštevníci tvorili 15– až 20-percentný podiel. Medzi ďalšie početné skupiny hostí IC patrili Maďari, Nemci, záujemcovia z Izraela a turisti z pobaltských krajín. Nechýbali ani hostia zo vzdialenejších krajín mimo Európy ako Kanada, Indonézia, Kórea a ďalších.

„Hlavným poslaním IC Správy NP Slovenský raj je podávať návštevníkom Slovenského raja kvalitné informácie, odporúčať im vhodné trasy výletov a zaujímavé lokality, ktoré stoja za návštevu. Naši pracovníci turistov zároveň primeranou formou informujú o zásadách bezpečného pohybu v prostredí národného parku, vychádzajúcich z platného návštevného poriadku,“ dodáva Správa NP.

V rámci modernej expozície IC si návštevníci môžu pozrieť aj krátke videá z každej rokliny Slovenského raja, vyskúšať si 3D vizualizáciu Prielomu Hornádu a dozvedieť sa zaujímavosti o najvyhľadáva­nejších turistických trasách a o turistickom vybavení potrebnom pre ich zdolanie. K dispozícii tam sú aj informačné brožúry a sprievodcovia, ako aj možnosť zakúpiť si suveníry.

debata chyba
Viac na túto tému: #Slovenský raj #Národný park Slovenský raj