Na Skalke pri Kremnici napadala prvá snehová nádielka

Na Skalke pri Kremnici sa tešia z prvej snehovej nádielky v novej sezóne. Dobrou správou pre milovníkov bežkovania je, že vďaka sneženiu začali v stredisku s prvými úpravami tratí.

14.11.2023 15:51
debata

„Snehu je približne sedem až osem centimetrov. Vzhľadom na to, že ho nie je dostatok na úpravu, dnes ráno sme upravili iba Štadión Rudolfa Čillíka. Bežkovať sa dá voľnou technikou, stopu na klasiku nie je možné ešte spraviť pre nedostatok snehu. Počas úpravy o 7.00 h boli mínus dva stupne Celzia a hmla,“ uviedlo Cyklo-Santé Kremnica, ktoré sa podieľa na úprave bežeckých tratí na Skalke.

V súvislosti s aktuálnym počasím kremnická samospráva na sociálnej sieti informovala, že feraty na Skalke sú od soboty (11. 11.) uzavreté.

„Prosíme návštevníkov strediska o rešpektovanie zákazu z dôvodu vlastnej bezpečnosti. Na feratách je sneh a námraza, takže pohyb na nich by bol veľkým riskom,“ uvádza na svojom profile mesto Kremnica.

So snehovou pokrývkou by mali počítať aj vodiči smerujúci do strediska. Podľa Slovenskej správy ciest sa na ceste II/578 v úseku Skalka – Kremnica nachádza miestami kašovitý sneh do hrúbky jedného centimetra.

debata chyba
Viac na túto tému: #sneh #bežkovanie #skalka pri kremnici