Na Horehroní otvorili Ľadové mestečko aj s klziskom v historickom centre

Na námestí v Brezne otvorili dlho avizovanú atrakciu tejto zimnej sezóny na Horehroní Ľadové mestečko. Jeho najväčším lákadlom je exteriérové klzisko, trhy s občerstvením i regionálnymi produktmi, historické kovové sane ako fotopoint, terasa v tvare iglu či klziskobus.

21.12.2023 08:00
debata

„Našou snahou je každým rokom prinášať nové atraktivity a podujatia, ktoré oslovia nielen obyvateľov mesta a regiónu, ale rovnako potenciálnych návštevníkov, ktorí k nám v zime zavítajú, či už len na jednodňový výlet, alebo na viacdňový pobyt,“ konštatoval brezniansky primátor Tomáš Abel.

Otvorenie mestečka sprevádzala bubnová šou a bohatý kultúrny program, ktorý organizátori pripravili aj v ďalšie dni. Kto si z domu priniesol vlastnú vianočnú ozdobu, mohol ju zavesiť na novoosadený vianočný stromček symbolizujúci spoločné slávnostné otvorenie.

Miestni obyvatelia i návštevníci regiónu si môžu predvianočnú atmosféru vychutnávať pri teplých nápojoch na terase v tvare iglu a zakúpiť si ich napríklad v historickej mestskej veži, kde sídli infocentrum.

Mobilná ľadová plocha v historickom centre je k dispozícii pre verejnosť každý deň až do 7. januára v čase od 14.30 do 20.00 h. Pri nej sa nachádza požičovňa korčúľ pre deti i dospelých a jej súčasťou sú tiež pomôcky na učenie sa korčuľovania.

„Primárnym cieľom projektu Ľadové mestečko je vyplniť návštevníkom breznianskeho námestia možnosti na aktívne strávený voľný čas na Horehroní, ktoré sa v zime stáva vyhľadávanou destináciou Nízkych Tatier, a to najmä zo strany lyžiarov, bežkárov a skialpinistov. Veríme, že aj tohtoročný program bude mať u návštevníkov pozitívne ohlasy a navodí u nich tú pravú vianočnú, zimnú až ľadovú atmosféru,“ doplnila výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Horehronie Petra Ridzoňová Hlásniková.

Ako dodala, ubytovaní hostia v Bystrej doline sa budú môcť do mesta a späť odviezť klziskobusom, ktorý bude jazdiť podľa platného grafikonu. Jeho dopravné služby môžu bezplatne využívať len držitelia regionálnej zľavovej karty Horehronie Card.

debata chyba
Viac na túto tému: #Vianoce #Brezno