V areáli bežeckého lyžovania Ľadová otvorili požičovňu vybavenia na bežecké lyžovanie

V areáli bežeckého lyžovania Snow park Ľadová pri Dobšinskej ľadovej jaskyni otvorili novú požičovňu vybavenia na bežecké lyžovanie s útulňou. Ako informovala krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT), požičovňa bude k dispozícii počas víkendov a prázdnin, a počas pracovných dní na základe vopred dohodnutej rezervácie.

30.01.2024 11:00
výlet, bežky, túra, snhe, zima, šport Foto:
Ilustračné foto
debata

Novinku v bežeckom areáli finančne podporil Košický samosprávny kraj (KSK). Ako pripomenul jeho predseda Rastislav Trnka, Košický kraj sa nejaví ako zimná destinácia, no milovníkom zimných športov ponúka množstvo miest, kde sa môžu vyžiť – či už na lokálnych svahoch, prírodných aj umelých klziskách, alebo areáloch bežeckého lyžovania.

„Som nesmierne rád, že práve bežecké lyžovanie v kraji ožíva a nadšenci tohto športu chcú túto vášeň preniesť aj na ďalších ľudí. Nová požičovňa aj s oddychovou zónou, ktorá sa zrodila pod Ostrou skalou, sprístupní bežkovanie všetkým bez ohľadu na vek. Kvalitné vybavenie si môžu požičať celé rodiny, dospelí aj deti,“ povedal.

Požičovňa je spojená s vyhrievanou útulňou s možnosťou malého občerstvenia. Pribudlo aj niekoľko oddychových zón v podobe drevených altánkov vedľa bežeckých tratí.

„Cieľom je urobiť bežecký areál ešte atraktívnejším a priviesť viac turistov a športovcov na bežky. Chceme im poskytnúť kompletnú infraštruktúru pre bezstarostné športové vyžitie,“ povedala realizátorka projektu Františka Debnáriková.

Verí, že týmto spôsobom prispievajú aj k rozvoju cestovného ruchu na území Slovenského raja. Podľa jej slov areál v predchádzajúcich rokoch navštívili ľudia z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia.

Snow park Ľadová je športový areál vzdialený asi dve minúty chôdze od železničnej stanice. Ponúka upravené trate pre bežecké lyžovanie v dĺžke okolo päť kilometrov a je vhodný aj pre začiatočníkov. Areál je aj budúci víkend dejiskom Medzinárodných pretekov psích záprahov.

debata chyba
Viac na túto tému: #bežkovanie #Dobšinská ľadová jaskyňa