Vysoké Tatry zvažujú výstavbu cyklotrasy popri električke z Popradu

Vo Vysokých Tatrách sa zaoberajú myšlienkou vybudovania cyklotrasy v blízkosti dráhy električky z Popradu do Starého Smokovca. Podľa primátora mesta Jozefa Štefaňáka v rámci oblasti cyklodopravy ide zatiaľ o jeden z posledných návrhov. Ako vysvetlil, cyklotrasa by v smere od Popradu viedla po ľavej strane.

25.02.2024 08:00
debata

Popri riešení autobusovej, električkovej či vlakovej dopravy v Tatrách označil primátor za dôležitú aj cyklodopravu. Mesto podľa jeho slov pracuje na cyklotrasách. „Naším snom je mať celé Tatry zokruhované,“ poznamenal. Potenciál tak vidí aj v spomínanej trase popri trati Tatranských elektrických železníc. „Jednak tam má štát vysporiadané pozemky, je tam ochranné pásmo, niekde až 60 metrov, teda nenachádzajú sa tam stavby, a profil nie je taký prudký,“ opísal Štefaňák. Cyklisti by tak podľa neho nemuseli absolvovať veľmi prudké stúpanie, čo by mohlo byť aj bezpečnejšie. „Chceme to urobiť tak, aby mala cesta, cyklotrasa, dostatočnú šírku, aby sa, ak by to bolo potrebné, mohli záchranári v prípade potreby dostať k električke, rovnako aj hasiči. Stať sa môže hocičo,“ priblížil plány.

Pôvodne sa v prípade cyklotrasy podľa primátora hovorilo aj o návrhoch vybudovať ju okolo cesty spájajúcej Poprad a Smokovec. Kritickým úsekom by však v tomto prípade mohla byť podľa jeho slov križovatka pri jednom z penziónov v Dolnom Smokovci.

debata chyba
Viac na túto tému: #Vysoké Tatry #cyklotrasa