Trnavská prešovačka vás vráti do stredoveku

03.09.2015 07:00

Trnava sa tento piatok vráti do slávnych vinárskych čias z obdobia stredoveku. Krásne dievčatá budú bosými nohami šliapať hrozno v kadiach, hrať bude dobová hudba a degustovať sa budú najlepšie vína z Trnavy a okolia.

Stredoveká prešovačka
Stredoveká prešovačka Autor: Trnava Tourism

Návštevníci spoznajú jedinečnú atmosféru Stredovekej prešovačky v piatok 4. septembra od 17. do 22. hodiny na nádvorí starej trnavskej radnice.

Hostia zažijú autentické spracovanie úrody, prešovanie hrozna na historickom preši, hrané scénky zo života vinárov a atraktívny historický večerný program. Kto sa nebude báť zašpiniť si ruky, môže sa tešiť na sladký čerstvý mušt priamo z prešu!

Stredoveká prešovačka
Stredoveká prešovačka Autor: Trnava Tourism

Historické príbehy z trnavských viech z minulosti a súčasnosť prepoja známe lokálne vinárstva, ktoré nesú pôvodné hodnoty vinárskeho remesla. Práve v ich stánkoch budete môcť ochutnať ich najlepšie vína. Tešiť sa isto budú aj fanúšikovia kvalitnej a kreatívnej gastronómie!

Piatková stredoveká prešovačka oficiálne odštartuje jesennú vinársku sezónu 2015. Túto jeseň Trnavčanov a hostí čaká aj tradičný trnavský jarmok, obľúbené sobotné vínne tour do vinárstiev, piatkové výlety za medovinou do medovinárstva Apimed alebo nedele v Smoleniciach.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#víno #Trnava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku