Kultúrne leto v Bratislave pokračuje aj v auguste

Kultúrneho leto v hlavnom meste SR Bratislave pokračuje aj v auguste. Na letnom bratislavskom festivale dostanú priestor aj menšiny žijúce na Slovensku. Charakteristická kultúra slovenských minorít sa predstaví na Menšinovom kultúrnom lete od utorka 8. augusta do nedele 13. augusta na Hviezdoslavovom námestí.

06.08.2017 15:00
debata

Svoju temperamentnú a živelnú kultúru predstavia aj Rómovia. Priestor dostanú 26. augusta na podujatí s názvom Cigánsky bašavel.

Mestský festival Kultúrne leto a Hradné slávností 2017 trvá počas celého leta do septembra a spolu prináša 17 festivalov a 194 podujatí. V tomto roku dominuje divadelná scéna. Letné Shakespearovské slávnosti boli od začiatku júla do začiatku augusta na Bratislavskom hrade. Festival sa zameral na uvádzanie diel Williama Shakespeara.

Kultúrne leto vyvrcholí v septembri, organizátori naplánovali koncerty v rámci medzinárodného festivalu komornej hudby Konvergencie. Súčasťou záveru letného festivalu bude aj podujatie s názvom Rímske hry 2017, ktoré pripomenú časy, keď sa slovenská história prelínala so starobylou Rímskou ríšou.

Podujatie bude v parku pri kaštieli v bratislavských Rusovciach. Kompletný program Kultúrneho leta a Hradných slávností Bratislava 2017 možno nájsť na www.bkis.sk i www.visitbratislava.com.

Históriu bratislavského festivalu Kultúrne leto začali písať v roku 1976. Odvtedy prešiel mnohými zmenami, od roku 2004 prebralo záštitu nad týmto festivalom Bratislavské kultúrne a informačné stredisko. Za ten čas v Bratislave počas Kultúrneho leta vybudovali 44 scén s 24-tisíc účinkujúcimi, na ktorých sa prišlo pozrieť viac ako 835-tisíc divákov.

Vlani podujatia Kultúrneho leta spojili s Predsedníctvom Slovenskej republiky v Rade Európskej únie. Festival tak privítal účinkujúcich zo štyroch svetadielov a z 38 krajín sveta.

Do organizácie sa zapojilo osem veľvyslanectiev a o programovú ponuku sa postaralo spolu 350 podujatí na 41 scénach, ktoré podľa organizátorov navštívilo 120-tisíc divákov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #Bratislavské kultúrne leto #Kultúrne leto