Slovenské národné múzeum porozpráva o 60 rokoch kozmonautiky

21.09.2017 12:30
vesmír, kozmonaut, zem, zemeguľa, skafander,...
Ilustračné foto. Autor:

Okrúhlemu 60. výročiu kozmonautiky je venovaný štvrtkový podvečer v bratislavskom sídle Slovenského národného múzea (SNM) na Vajanského nábreží. V Objavovni Prírodovedného múzea SNM bude od 17:30 prednášať Jana Plauchová z Krajskej hvezdárne a planetária Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom, ktorá je okrem svojej odbornej práce známa aj ako autorka sci-fi literatúry.

Prednášku voľne prístupnú všetkým záujemcom venuje blížiacemu sa 60. výročiu vypustenia prvej umelej družice Zeme – Sputniku 1 a jeho nasledovníkom.

Sputnik 1 odštartoval zo Zeme na jej orbit 4. októbra 1957 o 19:28:34, informovala Katarína Maštenová z Prírodovedného múzea SNM.

Prednáška venovaná Sputniku 1 a jeho nasledovníkom je úvodnou prednáškou Európskej noci výskumníkov, na ktorej hlavný program pozýva Prírodovedné múzeum SNM o týždeň, v piatok 29. septembra.

V poradí 11. ročník medzinárodnej akcie Festival vedy – Európska Noc výskumníkov sa nesie v znamení podtitulu Made by science (Vyrobené vedou, pozn. redakcie) a ponúkne prezentácie moderných metód a výsledkov širokého spektra odborov prírodných vied.

Počas Noci výskumníkov, budú všetky expozície a výstavy Prírodovedného múzea SNM otvorené od 9:00 do 23:00. Viac o podujatí možno nájsť na webstránke SNM, Snm.sk.

#kozmonauti #Slovenské národné múzeum
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku