Bratislavu navštívilo o 8 percent viac turistov ako vlani

25.10.2017 13:40
kampaň, Bratislava, pápež, Mária Terézia, Einstein
Hlavné mesto sa propagovalo cez výrazné svetoznáme osobnosti, ktoré sú ľuďom blízke a s Bratislavou majú istú spoločnú minulosť. Autor: ,

Za prvých sedem mesiacov tohto roka prišlo do hlavného mesta SR Bratislavy o osem percent viac návštevníkov ako v rovnakom období minulého roka. O šesť percent stúpli aj prenocovania. Do Bratislavy prichádzajú najmä Česi, Nemci, Rakúšania, Angličania a prvú päticu uzatvárajú Poliaci.

Nárast zaznamenali turisti z Číny a Izraela. Na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave o tom novinárov informovali primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal a predsedníčka predstavenstva Bratislava Tourist Board (BTB) Alžbeta Melicharová.

V mesiacoch máj až september vybavili informačné centrá takmer 64-tisíc dopytov, čo predstavuje oproti rovnakému obdobiu minulého roka nárast o 11,2 percenta. Podľa Melicharovej zorganizovali pre turistov o 38,3 percenta viac komentovaných prehliadok mesta.

Kampaň, ktorá mala prilákať zahraničných turistov do nášho hlavného mesta, spustilo BTB pred letom. Boli to plagáty s tromi výraznými svetoznámymi osobnosťami, ktoré v minulosti navštívili mesto.

Históriu, gastronómiu a kultúru Bratislavy vo svete na plagáte prezentovala Mária Terézia, ktorú v meste pred 276 rokmi korunovali. Prostredníctvom Alberta Einsteina chceli predstaviť tému historických pamiatok v Bratislave. Poslednou postavou bol pápež Ján Pavol II., ktorý hlavné mesto Slovenska niekoľkokrát navštívil.

Kampaň bola nielen v Českej republike a Rakúsku, ale aj v Nemecku či v Anglicku. V týchto štátoch boli plagáty na staniciach metra všetkých okolitých veľkých miest, na letiskách i na uzloch železničných i autobusových staníc.

Po tejto kampani organizácia BTB dnes novinárom predstavila informačný materiál, ktorý nazvali Zelená Bratislava. Zhrnuli do nej najznámejšie mestské parky a záhrady i tipy a možnosti trávenia voľného času. Nevynechali ani najnovšie atrakcie mesta ako domčeky na stromoch či rozhľadňu. Turisti tu nájdu aj možnosti trávenia času na Dunaji, pri Morave a na svoje si prídu cyklisti.

#Bratislava #turizmus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk