Prešovská letná kampaň predstaví Kraj kultúrnych pamiatok

11.05.2018 14:30
Prešov,
Prešov Autor:

Letná kampaň Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska bude v tomto roku orientovaná na kultúrne pamiatky kraja. Niesť sa bude pod názvom Kraj kultúrnych pamiatok.

Ako informoval riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško, letná kampaň predstaví kultúrne pamiatky, ktorých má Prešovský kraj spomedzi všetkých krajov najviac. Predstavujú teda silný turistický potenciál.

„Prešovský kraj má na svojom území takmer 4 000 väčších i menších kultúrnych pamiatok, štyri zo siedmich lokalít UNESCO, najviac obnovovaných hradov, unikátne drevené kostolíky, kráľovské mestá, skanzeny či múzeá a galérie s bohatými expozíciami,“ pripomenul Janoško.

Ako dodal, KOCR Severovýchod Slovenska bude aj v tomto roku pokračovať v osadzovaní informačných tabúľ, ktoré chýbajú najmä v oblasti Horného Zemplína. V spolupráci s oblastnými organizáciami cestovného ruchu chystajú i ďalšie hnedé dopravné tabule a cykloznačenie na vybraných cyklotrasách na Šariši.

Urobia tiež údržbu cyklistických tratí v Levočských vrchoch a obnovu rekreačného areálu pri jazierku v Bardejovských Kúpeľoch.

„Organizácia tiež pracuje na príprave ucelených produktov cestovného ruchu a na realizácii aktivít nového produktu náboženského turizmu Svätomariánska púť, ktorý je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja,“ dodal Janoško.

Mnoho aktivít má pred sebou aj cyklistické koordinačné centrum CykloPO pri KOCR Severovýchod Slovenska. Patrí k nim pokračovanie procesu prípravy technických dokumentácií pre ďalšie úseky EuroVelo 11, obnova cykloturistického značenia i prípravy strategických plánov a dokumentácií cyklodopravy a cykloturistiky v Prešovskom kraji.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Prešovský kraj
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku