Bystrická hodinka priblíži históriu obce Tajov

21.11.2018 11:00

Krstom monografie Svätý Jakub a Kostiviarska sa vo štvrtok 22. novembra netradične už o hodinu skôr, teda o 17:00, začne novembrová Bystrická hodinka v kaviarni Národného domu.

Špeciálna hodinka bude pokračovať prednáškou historika Vladimíra Sklenku o obci Tajov a organizátori návštevníkom sľubujú aj prekvapenie spojené s oslavou tretích narodenín tohto banskobystrického podujatia.

„Výnimočne začíname skôr, aby sme uviedli do života monografiu Svätý Jakub a Kostiviarska od autorov Vladimíra Sklenku a Jána Kollára. Krstiť sa bude vápencovým pieskom z vápencového lomu v Kostiviarskej. Knihu aj s podpismi autorov si záujemcovia budú môcť kúpiť priamo na podujatí,“ povedala Diana Javorčíková z Banskobystrického okrášľovacieho spolku (BBOS).

Program špeciálnej hodinky bude pokračovať o 18:00 prednáškou na tému História obce Tajov. Banskobystrický historik doplní cenné informácie o obci pútavými fotografiami z jej minulosti.

Po skončení prednášky návštevníkov čaká prekvapenie spojené s oslavou tretích narodenín Bystrickej hodinky.

Navyše, okrem monografie Svätý Jakub a Kostiviarska si za príspevok na organizovanie podujatia môžu so sebou odniesť aj historické pohľadnice alebo puzzle s motívom starej Banskej Bystrice.

Cieľom netradičných stretnutí Banskobystričanov je spoznať, pochopiť a aj sa poučiť. Podujatie Bystrická hodinka organizuje občianske združenie BBOS pre všetkých milovníkov histórie, ale aj pre tých, ktorí si chcú v útulnom kaviarenskom prostredí legendárneho Národného domu posedieť s priateľmi pri káve a dozvedieť sa niečo nové z histórie mesta pod Urpínom.

#Banská Bystrica
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku