V Nitre sa začína Advent na hrade, otvoria aj výstavu betlehemov

Na Nitrianskom hrade sa dnes začína séria podujatí Advent na hrade. Prináša adventné mestečko so stánkami v Gotickej priekope, živé ovečky, výrobu a predaj oblátok aj koncerty.

14.12.2018 11:15
debata

V Diecéznom múzeu v areáli hradu dnes o 17:00 otvoria výstavu vzácnych betlehemov zo zbierok Slovenského národného múzea v Martine.

Návštevníci môžu vystúpiť na nedávno zrekonštruovanú ochodzu hradby a pokochať sa výhľadom na Nitru alebo ochutnať adventné pochúťky vo Vazulovej veži.

Na deti čaká každý podvečer premietanie večerníčkov, v Katedrále svätého Emeráma sa ponúka možnosť adventnej spovede.

Na tretiu adventnú nedeľu 16. decembra o 11:00 bude v Katedrále svätého Emeráma svätá omša spojená s vyslaním koledníkov Dobrej noviny, popoludní spestrí advent organový koncert v katedrále.

Od pondelka do stredy bude o 16:00 vianočný program, ktorý si pripravili žiaci z cirkevných základných škôl. V poslednú sobotu pred Vianocami vystúpi spevácky zbor Nitria.

Advent na hrade bude denne od 10:00 do 20:00 do 22. decembra, vstup je voľný. Stánky s občerstvením budú otvorené od 15:00 do 20:00, v nedeľu od 10:00. Podujatie organizuje nezisková organizácia Castellum.

Zamerané je na šírenie posolstva a významu adventu, počas ktorého sa pripravujeme na Vianoce, ktoré sa začínajú Štedrým dňom,“ priblížila Janka Štefanková z Castellum, n.o. Adventné mestečko s kultúrnym programom bude na Nitrianskom hrade po prvý raz. Vlani bolo pred hradom pokusne pár stánkov, priestor si vtedy prenajal súkromník.

debata chyba
Viac na túto tému: #Nitra #Vianoce #Nitriansky hrad #advent