V Nitre sa začína Advent na hrade, otvoria aj výstavu betlehemov

14.12.2018 11:15

Na Nitrianskom hrade sa dnes začína séria podujatí Advent na hrade. Prináša adventné mestečko so stánkami v Gotickej priekope, živé ovečky, výrobu a predaj oblátok aj koncerty.

V Diecéznom múzeu v areáli hradu dnes o 17:00 otvoria výstavu vzácnych betlehemov zo zbierok Slovenského národného múzea v Martine.

Návštevníci môžu vystúpiť na nedávno zrekonštruovanú ochodzu hradby a pokochať sa výhľadom na Nitru alebo ochutnať adventné pochúťky vo Vazulovej veži.

Na deti čaká každý podvečer premietanie večerníčkov, v Katedrále svätého Emeráma sa ponúka možnosť adventnej spovede.

Na tretiu adventnú nedeľu 16. decembra o 11:00 bude v Katedrále svätého Emeráma svätá omša spojená s vyslaním koledníkov Dobrej noviny, popoludní spestrí advent organový koncert v katedrále.

Od pondelka do stredy bude o 16:00 vianočný program, ktorý si pripravili žiaci z cirkevných základných škôl. V poslednú sobotu pred Vianocami vystúpi spevácky zbor Nitria.

Advent na hrade bude denne od 10:00 do 20:00 do 22. decembra, vstup je voľný. Stánky s občerstvením budú otvorené od 15:00 do 20:00, v nedeľu od 10:00. Podujatie organizuje nezisková organizácia Castellum.

Zamerané je na šírenie posolstva a významu adventu, počas ktorého sa pripravujeme na Vianoce, ktoré sa začínajú Štedrým dňom,“ priblížila Janka Štefanková z Castellum, n.o. Adventné mestečko s kultúrnym programom bude na Nitrianskom hrade po prvý raz. Vlani bolo pred hradom pokusne pár stánkov, priestor si vtedy prenajal súkromník.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Nitra #Vianoce #Nitriansky hrad #advent
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku