Nový normál? V nočnom klube sa tancuje posediačky, stoličky sú od seba rozmiestnené

, 12.07.2020 07:00

Nové pravidlá, ktoré sa zaviedli kvôli koronavírusu, zasahujú a menia všetky oblasti života, aj hudobnú scénu a nočný život.

Tancujúcimi ľuďmi preplnené kluby sú, samozrejme, ideálnym miestom na hromadné šírenie choroby, bez možnosti udržať bezpečné odstupy od iných. Jeden holandský podnik tento problém vyriešil svojsky, píše Insider.com.

Klub Doornroosje v meste Nijmegen víta hostí, ktorí túžia po nočnom živote, no s jednou špeciálnou zmenou: tancovať musia posediačky. Nech ich teda hudba dídžejov a hudobníkov akokoľvek pohltí, ich prejav musí zahŕňať len pohyby, ktoré neoddelia ich zadnú časť od stoličky.

Sedadlá rozmiestnil klub presne jeden a pol metra od seba, teda v súlade s pokynmi zdravotníkov. Maximálny počet hostí je 30, čo je v súlade s planým nariadením pre hromadné stretnutia.

Majitelia Doornroosje pôvodne plánovali dovoliť hosťom tancovať – s riadnymi odstupmi od seba. Vládni predstavitelia však nariadili klubu, aby na tanečný parket postavil stoličky.

Vedenie priznáva, že sedenie v tomto prostredí vyzerá veľmi čudne, no ľudia sa aspoň tešili, že opäť mohli vojsť do klubu a užiť si atmosféru a obľúbenú hudbu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#nočný klub #koronavírus #Holandsko #Covid-19
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku