Múzeum Solivar ponúka virtuálnu prehliadku priestorov

27.12.2020 11:45
Presov, solivar, narodna kulturna pamiatka
Prešovský Solivar je v súčasnosti národnou kultúrnou pamiatkou. V sklade je unikátne múzeum. Autor: ,

Záujemcovia o prehliadku Múzea Solivar si ho môžu pozrieť virtuálne. Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Šariš vytvorila pre múzeum webstránku www.muzeumsolivar.sk, kde je možné nájsť všetky dôležité informácie o múzeu, ako aj virtuálne prehliadky.

Virtuálne si je možno pozrieť všetkých päť objektov múzea – Sklad soli, Gápeľ, Četerne, Varňu František, Klopačku a získať tak aspoň približnú predstavu z histórie ťažby a výroby soli.

Ďalšou z noviniek je i propagačný materiál múzea – kreslená mapa soľného závodu Solivar, ktorá približuje skutočný proces ťažby soli a vzhľad mnohých už zaniknutých objektov v Soľnej Bani.

„OOCR Región Šariš v spolupráci s Múzeom Solivar každý rok vydáva aj pamätné mince Soľnobanské toliare. Je to pamätná minca inšpirovaná starými toliarmi a grajciarmi z konca 18. a začiatku 19. storočia, ktoré sa na našom území používali počas panovania cisára Františka II. Habsburského. Toliare v roku 2020 boli vydané v dvoch limitovaných edíciách s vyobrazením Varne František,“ uviedol výkonný riaditeľ OOCR Región Šariš Branislav Švorc.

Vďaka OOCR Región Šariš a Ministerstvu dopravy a výstavby SR sa mohli v tomto roku zrealizovať všetky tieto novinky, prostredníctvom ktorých sa múzeum Solivar bude môcť ďalej propagovať a zvýrazniť unikátnosť tejto technickej pamiatky, aby zážitok z návštevy bol u turistov v regióne dokonalý, dodal riaditeľ STM – Múzea Solivar Marek Duchoň.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#virtuálna prehliadka #Prešov #Múzeum Solivar
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku