Návštevnosť Trenčianskeho hradu klesla vlani o 40 percent

28.01.2021 12:30
Trenčín, hrad
Trenčiansky hrad Autor: ,

Trenčiansky hrad navštívilo v minulom roku 91.319 návštevníkov, je to o 60.870 menej ako v roku 2019. Medziročne klesla návštevnosť o 40 percent. Informovala o tom Radovana Keliarová z oddelenia marketingu a komunikácie Trenčianskeho múzea v Trenčíne.

Najvyšší počet turistov zaznamenal hrad predovšetkým počas letnej sezóny v mesiacoch júl a august. V uvedenom období hrad navštívilo 56.573 osôb, čo je približne o sedem percent menej ako v rovnakom období v roku 2019, uviedla Keliarová.

Ako dodala, najväčším lákadlom boli víkendové podujatia – Rozprávková cesta Matúša Čáka, Duch pána Váhu a Tatier ožíva, tradičný Deň detí, strašidelné nočné prehliadky hradu okorenené vtipnými scénkami a historkami z mučiarne alebo podujatie pre deti Hľadanie pokladu Matúša Čáka.

Na príťažlivosti pridal hradu aj letný dobový tábor so sokoliarmi a ich dravcami. Na záver prázdnin mohli milovníci histórie zažiť komentovanú baterkovú nočnú prehliadku hradu alebo sa stretnúť s drakom na divadelnom predstavení Dračí príbeh, doplnila Keliarová s tým, že záujmu turistov sa tešili aj výstavy na hrade.

#Trenčiansky hrad #návštevnosť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku