V lete sa otvorí čarovné múzeum venované Andersenovým rozprávkam

, 26.03.2021 07:00

Fanúšikovia klasických rozprávok majú nový bod na mape miest, kam sa musia raz ísť pozrieť. Toto leto sa otvorí múzeum Hansa Christiana Andersena v dánskom Odense, rodnom meste slávneho autora. Viac ako storočie po jeho smrti sa tak nadšenci jeho diela môžu dozvedieť viac o ňom samom a vzdať mu úctu.

A bude to rozhodne nezabudnuteľný zážitok, sľubujú Dáni. Všetko sa pripravuje tak, aby návštevníci mali hneď po vstupe pocit, že sa ocitli v rozprávke, píše Matadornetwork. Bude tu čarovný dom, podzemná výstava a magická záhrada v podobe bludiska.

Podľa kreatívneho riaditeľa múzea Henrika Lübkera bude nový priestor rovnako rozmanitý, ako boli aj Andersenove príbehy. Múzeum a jeho expozície vás navyše zavedú k pôvodnému domovu Hansa Christiana Andersena, kde vyrastal.

Architekti múzea Kengo Kuma & Associates sa pri návrhu priestorov inšpirovali samotnými rozprávkami, kde sa malý svet sa zrazu rozširuje do väčšieho vesmíru.

Pomocou jedinečnej architektúry, svetla, zvuku a premietaných obrázkov sa návšteva Andersenovho domu stane povznášajúcim umeleckým zážitkom.

Nová budova a záhrady sa budú rozprestierať na ploche približne 9 000 metrov štvorcových.

Andersen, ktorý zomrel v roku 1875, je po celom svete známy vďaka svojim príbehom ako Škaredé káčatko, Princezná na hrášku, Malá morská víla, Palculienka a Malá predavačka zápaliek.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#rozprávky #múzeum #Hans Christian Andersen #Dánsko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku