Trapas? Blamáž? Lapsus? Zoo namiesto vlka vystavovala psa

Čínska zoo v meste Sien-ning na seba prilákala pozornosť, keď sa objavila informácia, že sa pravdepodobne snažila psa vydávať za vlka.

20.03.2021 07:00
debata

Údajného vlka, ktorý vyzeral skôr ako domáci miláčik vo svojej ohrádke, v zoologickej záhrade v provincii Chu-pej nafilmoval jeden z návštevníkov a video umiestnil na internet.

Zamestnanci záhrady autorovi videozáznamu povedali, že pes je vo vlčej klietke, pretože pôvodný obyvateľ „zomrel na starobu“, informoval podľa serveru BBC denník Beijing News.

Toto vysvetlenie miestnym médiám potvrdil neskôr ďalší pracovník záhrady a uviedol, že pes, ktorého zoo chovala ako strážneho, je v ohrade len dočasne.

Úrady záhrade nariadili, aby nepravdivý nápis odstránila.

Krátke video sa na sociálnych sieťach stalo podnetom na mnohé vtipy. „Zožeňte si aspoň huskyho,“ odporučil zoo jeden z užívateľov na sociálnej sieti Sina Weibo s tým, že pes takej rasy by sa na vlka aspoň podobal.

Ďalší ľudia vyjadrovali úľavu nad tým, že pes v klietke nie je vlčia večera. Iní spomínali na svoje zážitky, keď ako deti navštevovali zoologické záhrady pochybnej kvality a nikdy tam nenašli presne to, na čo sa tešili.

Prípady, keď sa zoologické záhrady pokúšali o nevydarené náhrady za divoké zvieratá, nie sú ojedinelé. V roku 2017 napríklad záhrada v Kuang-si na juhovýchode Číny sľubovala tučniaky, na návštevníkov však čakali len nafukovacie hračky.

V záhrade v provincii Che-nan vydávali tibetského mastifa, veľmi huňatého psa, za leva.

Okrem Číny sa v niekoľkých prípadoch našli nafarbené somáre, ktoré si mali návštevníci „pomýliť“ so zebrami.

Najnovší prípad zo Sien-ning inšpiroval okrem vtipov tiež diskusiu o zoologických záhradách v čase pandémie. Čínsky denník Global Times podotkol, že záhrady sú síce prínosné pre miestny turizmus, mnoho z nich, predovšetkým tie menšie, však počas pandémie bojujú o prežitie. Objavujú sa preto obavy, že by táto situácia mohla viesť k zanedbávaniu zvierat.

debata chyba
Viac na túto tému: #Čína #zoo #pes #vlk