Budúcu bratislavskú cyklotrasu k mostu Lanfranconi čaká geodetické zameranie

14.03.2021 09:25

Budúcu cyklotrasu v bratislavskej Karlovej Vsi k mostu Lanfranconi čaká geodetické zameranie. „Cyklisti a chodci v Karloveskej zátoke sa možno predsa len dočkajú vybudovania novej cyklocesty. Geodetické zameranie dáva cyklistom nádej, že Karloveské rameno od Marka Twaina dostane kultivované prepojenie s Mostom Lanfranconi," informuje mestská časť na svojej webovej stránke s tým, že počiatočné prieťahy medzi magistrátom Bratislavy a Univerzitou Komenského o zámenu pozemkov vyvolávali pochybnosti o uskutočnení zámeru budúcej cyklotrasy.

„Momentálne sa pripravujeme na geodetické zameranie, ktoré bude realizovať mestská organizácia Generálny investor Bratislavy. Po jeho uskutočnení predložíme materiál o trasovaní tejto cyklotrasy na mestské zastupiteľstvo," vysvetlila hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová a dodala, že k výmene pozemkov príde až po schválení materiálu, ako je predrokované s univerzitou. „Súbežne s tým sa spustí príprava stavebného projektu, aby sme mohli čo najskôr začať stavať,“ doplnila.

„Cyklistická verejnosť sa ani z tohto vyjadrenia nedozvedela približný možný termín začiatku prác. Nemalým pozitívom je však informácia, že mesto má predrokovanú zámenu pozemkov s univerzitou. Tento nezanedbateľný problém predstavoval jeden z hlavných kameňov úrazu plynulého uskutočnenia projektu," podotkla mestská časť Karlova Ves a dodala, že je málo pravdepodobné, že by k samotnej realizácii cyklotrasy malo prísť ešte v tomto roku.

Téma cyklotrasy sa opätovne otvorila po minuloročnej iniciatíve starostky Karlovej Vsi Dany Čahojovej. „Za jeden stôl pozvala zástupcov Univerzity Komenského v Bratislave, ktorá vlastní pozemky v zátoke a mesta, ktoré by mohlo tieto pozemky získať do svojho vlastníctva a vybudovať tam novú cestu pre cyklistov a chodcov," uzavrela mestská časť.

#cyklotrasa #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku