Liptovský Mikuláš pripravil pre návštevníkov novú turistickú mapu

Liptovský Mikuláš privíta od júla návštevníkov s novou turistickou mapou mesta. Predstavia v nej atraktivity v rôznych lokalitách s ich opisom a fotografiami.

31.05.2021 13:00
Fontána Metamorfózy, Liptovský Mikuláš Foto: ,
Fontána Metamorfózy v Liptovskom Mikuláši. Ilustračné foto.

Počas leta nebudú chýbať ani pravidelné prehliadky centra, povedala šéfka liptovskomiku­lášskeho infocentra Jana Piatková.

„Účastníkom prezradíme, že mesto malo svojich rytierov aj princeznú. A nie hocijakú, ale anglickú. Ako sa sem dostala? Čo má s mestom spoločné Picasso či Einstein? Pred kým kedysi chránilo opevnenie Kostol svätého Mikuláša? Odpovede na tieto otázky zodpovedajú sprievodcovia počas prehliadok v júli a v auguste, srdečne na ne pozývame ako Liptovskomiku­lášanov, tak aj návštevníkov mesta,“ uviedla Piatková.

Rodiny s deťmi si môžu vybrať z programu Dobrodružstvá s Mikulášom, ktorý ponúka aktivity s poznaním, zábavou i relaxom.

„Osobnou návštevou informačného centra na Námestí mieru si návštevníci uľahčia orientáciu v ponuke,“ podotkla hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková. Ako dodala, môžu si vybrať aj zo sortimentu suvenírov, máp, kníh, kúpiť si lístky alebo uzatvoriť poistenie záchrany v horách.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Liptovský Mikuláš