Nitra otvorila cyklotrasu z Nitry do Dražoviec

Nová cyklotrasa spája Nitru s mestskou časťou Dražovce. Postavilo ju mesto a náklady dosiahli viac ako 409-tisíc eur eur s DPH, z toho takmer 250-tisíc eur tvoril nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu.

26.10.2022 14:26
debata

Úsek sa začína pri prístupovej komunikácii do areálu vodární a končí sa na začiatku existujúcej cyklotrasy v rámci strategického parku. Záverečných 76 metrov nadväzuje na už existujúci úsek cyklotrasy a vedie až po most cez vodný tok Dobrotka v Dražovciach, kde sa križuje s Kultúrnou ulicou.

„Spod Nitrianskeho hradu až k Dražovskému kostolíku sa teraz dostaneme pohodlne a bezpečne. Táto cyklotrasa však nie je iba rekreačná, využívať ju môžu obyvatelia Dražoviec na ceste za prácou alebo službami,“ povedal primátor Marek Hattas.

Ako dodal, už čoskoro sa začnú práce na dlho očakávanom podjazde pod Univerzitným mostom a v pláne sú aj ďalšie tri desiatky kilometrov cyklotrás.

Dvojkilometrový úsek posvätil nitriansky biskup Viliam Judák. Nová cyklotrasa je umiestnená na hrádzi pozdĺž Dobrotky vo vzdialenosti pol metra až meter od brehovej čiary.

Šírka cyklotrasy je v celom úseku tri metre, po oboch stranách je lemovaná betónovými cestnými obrubníkmi. Informoval o tom hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

cyklsiti, bicykel, bicyklovanie, cykloturizmus Čítajte viac Stavbu cyklomagistrály Terchovská dolina oficiálne ukončili bicykel, cesta, šport, cyklista, Čítajte viac Košický kraj chce cez eurofondy vytvoriť cyklo-webový portál Košického kraja
debata chyba
Viac na túto tému: #Nitra #cyklotrasa #Dražovce