Influencerom z Blízkeho východu predstavili Advent v Trnavskom kraji

Desiatky tisíc priaznivých reakcií získali fotografie a videá z Trnavského kraja, ktoré na sociálnych sieťach publikovali zástupcovia cestovných kancelárií a influenceri z krajín Blízkeho východu, ktorí región navštívili.

23.12.2022 08:00
debata

Ich publikum ocenilo atmosféru príprav na blížiace sa vianočné a novoročné sviatky. Cesta influencerov sa uskutočnila v druhej polovici decembra, pripravila ju s partnermi Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj. Informoval o tom Martin Palkovič z KOCR.

Zámerom bolo, aby hostia z Arabského polostrova získali ucelený obraz, čo všetko ponúka Slovensko v zimnom období.

„Turisti z Blízkeho východu majú vo zvyku navštevovať Európu najčastejšie v lete alebo začiatkom jesene. Po dohode s partnermi sme pre nich vybrali iný termín. Cieľom bolo prezentovať im zážitky, ktoré naša destinácia ponúka v adventnom období,“ vysvetlila riaditeľka KOCR Agáta Mikulová.

Množstvo potenciálnych návštevníkov v týchto dňoch spoznáva západnú časť Slovenska prostredníctvom príspevkov na sociálnych sieťach, ktoré priamo zo svojej cesty zverejňovali influenceri. Už v jej úvode ich v Piešťanoch, kde boli ubytovaní, privítal prvý tohtoročný sneh.

Odborníci z piešťanských kúpeľov im predstavili medicínske účinky sírneho bahna, ale aj skrášľovacie a wellness procedúry.

„Snehu nebolo príliš veľa, ale vďaka blížiacim sa Vianociam sme mohli našim hosťom predstaviť Slovensko prostredníctvom adventných tradícií. Navštívili skanzen v Čičmanoch i vianočné trhy v Trnave. Naučili sa piecť medovníky a pochutnali si na špecialitách, ktoré sa u nás podávajú na Štedrý deň,“ dodala Mikulová.

Podľa jej slov mal veľký úspech výlet k vodnému mlynu v Jelke, ale aj zážitková večera v Dunajskej Strede. Keďže návštevníci z Blízkeho východu vyhľadávajú aj adrenalínové aktivity, užili si race taxi na pretekárskom okruhu Slovakia Ring v Orechovej Potôni.

Informačná cesta pre profesionálov z oblasti cestovného ruchu sa uskutočnila vďaka kontaktom, ktoré zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja a KOCR nadviazali v máji na Arabian Travel Market (ATM) v Dubaji, najväčšom veľtrhu cestovného ruchu na Blízkom východe. Trnavský kraj bude mať prezentáciu aj na jeho najbližšej edícii.

Ide o jeden z krokov smerujúcich k využitiu potenciálu destinácie a Letiska Piešťany. V spolupráci s medzinárodnou marketingovou spoločnosťou špecializujúcou sa na cestovný ruch a letectvo sa v roku 2023 uskutoční prezentácia pre obchodných partnerov v Saudskej Arábii a Spojených arabských emirátoch.

Rusko, Vianoce Čítajte viac Iphone, kolotoč, sánkovačka, punč, suveníry... Petrohradčania vyrazili za zábavou na vianočné trhy Švajčiarsko, vlak, rekord Čítajte viac Najdlhší vlak sveta meral takmer 2 kilometre: Pozrite si fotografie, aké sa už (asi) nezopakujú
debata chyba
Viac na túto tému: #Blízky východ #Trnavský kraj #influencer
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy