Dubaj zrušil 30-percentnú daň z alkoholu, chce podporiť turizmus

Dubaj začal rok 2023 zrušením 30-percentnej dane z predaja alkoholu. Zároveň prestáva vyberať poplatok za licenciu na alkohol, samotná licencia však bude potrebná naďalej. Cieľom je podporiť kľúčový sektor cestovného ruchu v situácii, keď konkurencia zo strany susedov rastie. Informovali o tom server BBC a denník Financial Times.

04.01.2023 09:00
debata

Dubaj uvoľňoval pravidlá v tejto oblasti už dlhší čas. Najnovšie kroky sú považované za úsilie výraznejšie zvýšiť atraktivitu Dubaja pre zahraničných návštevníkov. Rozhodnutie, ktoré vstúpilo do platnosti 1. januára, bude predbežne trvať jeden rok, pričom ako uviedol Financial Times, toto obdobie je považované za testovacie.

Dubaj roky lákal viac turistov než jeho susedia. Čiastočne k tomu prispela vyššia tolerancia emirátu a omnoho liberálnejší životný štýl. V poslednom období mu však vzrástla konkurencia zo strany bohatších susedov, ktorí sa usilujú znížiť závislosť od produkcie ropy práve rozvojom oblasti cestovného ruchu a finančníctva.

NEPOUZ, Address Beach Resort, Dubaj Čítajte viac 10 najlepších hotelov v Dubaji. Tu musíte bývať pri ďalšej návšteve v Emirátoch!

Saudská Arábia, ktorá bola v minulosti vysoko závislá od predaja ropy, v poslednom období investuje do rozvoja nových sektorov a výraznejšie sa otvára oblasti zábavy. Podľa Financial Times začal Rijád vo väčšej miere prezentovať historické pamiatky krajiny a uvažuje o legalizácii predaja alkoholu.

Katar, ktorý sa zahraničiu prezentoval najmä počas Majstrovstiev sveta vo futbale, rovnako výrazne zvýšil investície do oblasti cestovného ruchu a pohostinstva.

Perth, Austrália, cyklista, bicykel, bicyklovanie, most Čítajte viac Načo Dubaj dováža piesok a ktorých 18 krajín nemá žiadnu rieku? 5 neuveriteľných faktov o svete
debata chyba
Viac na túto tému: #Dubaj #daň z alkoholu