Nitriansky turistický vláčik začal premávať o mesiac skôr, pribudli dve trasy

Od začiatku mája začal v Nitre jazdiť turistický vláčik. Jeho sezóna potrvá do konca letných prázdnin. Vláčik s dvoma vozňami a celkovo 36 sedadlami premáva po trase od Svätoplukovho námestia cez pešiu zónu, Parkové nábrežie popri mestskom parku Sihoť.

07.05.2023 14:00
debata

Z Jesenského ulice sa presunie na hrad, odkiaľ pokračuje cez Župné námestie späť na Svätoplukovo námestie. Novinkou sú víkendové trasy na Zobor a Kalváriu, informovala Dana Póčiková z Nitrianskej organizácie cestovného ruchu.

Sezóna turistického vláčika sa v tomto roku začala o mesiac skôr v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi. „Ku koncu školského roka je o rezerváciu vláčika veľký záujem. Máj a jún sú bohaté na školské výlety, naopak, návštevnosť počas septembra bola vždy o čosi nižšia,“ povedala Póčiková.

Vláčik nebude počas tohtoročnej sezóny zachádzať do mestského parku, v ktorom pokračuje rozsiahla revitalizácia.

Novinkou tejto sezóny sú víkendové trasy na Zobor a Kalváriu. Zoborský okruh bude jazdiť v soboty, pasažierov vyvezie až k Zoborskému kláštoru.

Nedeľný kalvársky okruh ponúka možnosť jej návštevy aj pre menej zdatných. Počas hodinovej prestávky môžu návštevníci vyliezť na kalvársky kopec alebo navštíviť Misijné múzeum.

Jazdu vláčikom vyhľadávajú aj rodiny s deťmi. Póčiková upozornila, že detský kočík môžu záujemcovia uschovať v Turistickom informačnom centre na pešej zóne pri zastávke vláčika.

debata chyba
Viac na túto tému: #Nitra