Letnú sezónu v Liptovskom Mikuláši otvoria v polovici júna

Letnú sezónu v Liptovskom Mikuláši otvoria v polovici júna počas Stoličných dní. Tie sa budú konať na Námestí osloboditeľov od štvrtka 15. júna, informovala hovorkyňa Liptovského Mikuláša Viktória Čapčíková.

14.06.2023 11:00
debata (1)

Voľný čas obyvateľom a návštevníkom mesta počas prázdninových mesiacov vyplní séria podujatí s názvom Mikulášske leto.

„V historickom centre to bude žiť takmer každý deň. Utorky spríjemní okoloidúcim posedenie pri gramofóne. Každú stredu sa bude zo záhrady Múzea Janka Kráľa šíriť atmosféra letného kina. Novinkou je zážitkové maľovanie pre všetkých s dušou umelca, ktoré má vyhradený priestor v júlové štvrtky,“ priblížila Čapčíková.

Každý týždeň mesto predstaví rôznych umelcov a zoskupenia. Koncerty, divadlo, pantomíma a ďalšie vystúpenia sú naplánované na piatky. Program doplnia koncerty chrámovej hudby, divadelné predstavenia pre deti aj podujatia ako Švábkafest, Mikulášska pohoda, Street music night či Jazzový festival.

„Informačné centrum pripravilo na nadchádzajúcu sezónu dve nové prehliadkové trasy Ivan Stodola – lekár a dramatik a Premeny v čase. Záujemcovia sa v uličkách historického centra dozvedia, ako zmenil tvár mesta Pongrác II., či Jánošíkovi chutili droby, prečo bola prvá kázeň evanjelického farára Hodžu v novoprijatej slovenčine o alkoholizme, alebo ktoré miestne výrobky sú skvelým suvenírom,“ opísala Stanislava Fašánková z informačného centra.

Turistické prehliadky budú v júli a auguste každý pondelok o 10.00 h so začiatkom pred Kostolom svätého Mikuláša.

Mesto možno spoznávať aj bez sprievodcu, len s mobilným telefónom. Historické budovy, osobnosti a udalosti mapuje pomocou QR kódov prehliadková trasa Historický kompas.

„Rozhodli sme sa ísť cestou udržateľnosti a minimalizovať množstvo propagačných materiálov. Návštevníci však získajú ešte oveľa viac v online priestore. V polovici júna bude v Informačnom centre k dispozícii nová turistická mapa v slovenskej, anglickej alebo poľskej verzii,“ doplnila Fašánková.

Načítaním QR kódu z mapy sa dostanú na turistickú webstránku mesta, kde sú spracované informácie v tematických celkoch.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Liptovský Mikuláš